Kierował z promilami i bez prawa jazdy. Przejażdżkę zakończył w rowie

wtorek, 22.11.2022 12:20 1566 2

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mieszkaniec Świdnicy, który zdecydował się wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to promile w organizmie. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

- Kilka minut po północy z 20 na 21 listopada dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stary Jaworów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki VW, 25-letni mieszkaniec Świdnicy, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie pojazd dachował - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

 Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie był to koniec kłopotów 25-latka, bo jak wykazały systemy policyjne mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji mężczyzna został już ukarany wysokim mandatem karnym, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 23.11.2022 16:31
No i qitara.
Tunia wtorek, 22.11.2022 13:07
Oraz konfiskata auta-koniec.