[FOTO] Polna Droga już przejezdna

piątek, 12.8.2022 15:14 2503 4

Trzy i pół miesiąca przed planowanym terminem kończy się przebudowa ulicy Polna Droga. Rozpoczęły się odbiory inwestycji i już od dzisiaj, czyli od piątku, 12 sierpnia od godz. 15.00 droga otwarta zostanie dla ruchu pojazdów.

 - Przypomnijmy, że wymieniono sieci uzbrojenia podziemnego. Będący w złym stanie kolektor deszczowy został zlikwidowany i zastąpiony nowym. Wybudowano także kanał technologiczny, dzięki któremu uruchomiony będzie monitoring obejmujący obszar skateparku oraz bosmanatu. Zamontowano nowe energooszczędne oświetlenie drogowe, w tym po stronie zabudowań - wysokie doświetlające jezdnię i chodniki oraz po stronie zalewu Witoszówka - niskie oświetlające drogę rowerową i bulwar. Zachowano zieleń wysoką odgradzająca jezdnię od brzegu zbiornika. Chodnik znajdujący się wzdłuż zbiornika wodnego został poszerzony do 4 metrów i będzie dostępny tylko dla pieszych. Wzdłuż ścieżki postawiono nowe ławki i kosze na śmieci - mówi Magdalena Dzwonkowska Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 Jezdnia zyskała nową nawierzchnię asfaltową, wzdłuż niej wydzielono dwukierunkową drogę rowerową. Na wysokości bosmanatu powstały dwie zatoki autobusowe. Po stronie zabudowań wydzielono miejsca do parkowania wzdłuż jezdni, w postaci zatoki. Wprowadzono elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu oraz pieszych. Trzy przejścia dla pieszych wyniesione ponad powierzchnię jezdni stanowią element spowalniający pojazdy. Wszystkie przejścia na drodze głównej posiadają dodatkowe oświetlenie, które w nocy poprawi widoczność pieszego.

Przy skateparku wybudowano parking dla 40 samochodów osobowych. Powstały nowe chodniki prowadzące do strefy sportowej. Powiększono parking przed bosmanatem – do dyspozycji kierowców jest 148 miejsc do parkowania, w tym dla osób niepełnosprawnych. Posadzono drzewa i krzewy ozdobne. Wykonawcą prac była firma HYPMAR Hypta Mariusz z Modlęcina. Ich koszt to 8 797 015 zł. Remont obejmował odcinek ulicy od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wałbrzyską do wiaduktu kolejowego.

 FOTO: Michał Stuła

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

BARDZO DORY WYKONAWCA ! poniedziałek, 15.08.2022 22:58
Dawno nie widziałem tak ładnie wykonanych prac. Bardzo dokładnie, estetycznie położona kostka betonowa i krawężniki na parkingach i chodnikach. Ładnie wylana ścieżka rowerowa. Estetyka tego zadania zrealizowana na wysokim poziomie. Wykonawca się bardzi postarał. Tak właśnie powinny wyglądać wszystkie inwestycje, a przede wszystkim oddane w terminie, a nawet dużo przed terminem z umowy. Bardzo piękna droga i cała infrastruktura. Teraz BOSMANAT dostał drugie życie - bardzo bym chciał zobaczyć białe żagle na akwenie i wieczorne sznury nastrojowych lampek na molo. Może o to zadba jakiś nowy włodarz miasta ? Czy Świdnica ma kogoś, kto kocha miasto całym sercem i lubi ludzi i się uśmiecha ? Dość już chyba tych krzykaczy !?!?
olo sobota, 13.08.2022 10:55
Było słychać. Pół nocy wyły silniki i było słychać piski opon. Policja jak zwykle przyjeżdża i niczego nie widzi.
sobota, 13.08.2022 09:53
Rewelacja! Nareszcie!
piątek, 12.08.2022 15:32
Super !