[AKTUALIZACJA, FOTO] Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze z Wałbrzycha do Świebodzic

poniedziałek, 16.5.2022 21:43 5177 2

Wczoraj, po godzinie 19. 00 między Wałbrzychem, a Świebodzicami (DK 35), na wysokości zamku Książ, doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. Jedna osoba poszkodowana. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażackie, pogotowie i policja. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było zasłabnięcie jednego z kierowców.

Aktualizacja -

Przed godziną 20:00 na wjeździe do Wałbrzycha od strony Świebodzic 44-letni kierowca ciągnika samochodowego z naczepą przodem kierowanego zestawu wjechał na tył zaparkowanego na drodze takiego samego zespołu pojazdów. Ze wstępnych czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia przez policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujących zasłabł za kierownicą. Ostatecznie również trafił do szpitala.

Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów ruchu drogowego wynika, że 44-letni kierujący ciągnikiem samochodowym z naczepą na prostym odcinku drogi uderzył w inny zestaw tego typu pojazdów zaparkowanych na drodze w związku z awarią. W kabinie drugiego ciągnika samochodowego na miejscu pasażera w tym momencie przebywał 56-latek. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci w toku dalszego postępowania wyjaśnią wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Z relacji 44-latka wynika, że zasłabł on za kierownicą. Na czas wykonywanych czynności procesowych na ul. Wrocławskiej występowały znaczne utrudnienia.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

szofer to ja. poniedziałek, 16.05.2022 22:49
Już jak widać, ci niby kierowcy, ze swoim ułańskim szaleństwem, przenoszą się z autostrad na podrzędne drogi. Że co? że niby tacy dobrzy? Guzik prawda. Przechwalają się tylko, między sobą na piwie, jacy to oni są ogarnięci.
wtorek, 17.05.2022 08:40
A tak konkretniej?