Smród wymiocin nie daje normalnie żyć. WIOŚ zakończył kontrolę w cukrowni

wtorek, 13.7.2021 08:40 4954 11

Nie mogą otworzyć okien, ani wyjść na własne podwórko. W czasie upałów smród jest nie do zniesienia - tak swoją codzienność po raz kolejny opisują mieszkańcy Pszenna a winowajcą ich zdaniem jest m.in. cukrownia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zakończył niedawno kontrolę w zakładzie znajdującym się w Pszennie.

Mieszkańcy opisują, że fetor, który odczuwają przypomina smród wymiocin. Poinformowali o tym WIOŚ oraz Starostwo Powiatowe.

- Uwagi mieszkańców traktujemy bardzo poważnie, powołany już został wewnętrzny zespół, który zajął się wyjaśnieniem sytuacji. W Cukrowni Świdnica trwa również kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Podczas całego procesu zapewniamy transparentność dokumentacji i przekazanie wszystkich potrzebnych informacji inspektorom prowadzącym kontrolę. Aktualnie czekamy na wyniki prowadzonej analizy - odpowiedziała na nasze pytania pod koniec czerwca Magdalena Budzyńska, Corporate Communication Manager z Südzucker Polska S.A.- Jednocześnie chcemy zapewnić, że ewentualne zapachy, które mogą być emitowane z cukrowni są naturalne.

- W jednym z wytypowanych zakładów zakończyła się kontrola, która wykazała, że odstojniki stanowiące elementy instalacji cukrowni są źródłem emisji substancji ziowonnych. W związku z tym ustalenia zostaną przekazane właściwym organom celem podjęcia działań zgodnie z kompetencjami - informuje w piśmie z 12 lipca WIOŚ, delegatura w Wałbrzychu.

 

Przeczytaj komentarze (11)

Komentarze (11)

Henio środa, 14.07.2021 09:28
ZAMKNĄĆ, ZAORAĆ!!! KUPIĆ W CHINACH BO U NAS ŚMIERDZI!!!
Cukrownicy czwartek, 15.07.2021 14:19
Jeśli ktoś bywał w innych cukrowniach to wie że tam też potrafi zawiac z odstojników fetorem . A jeśli stało się jak ktoś pisze że cukier trafił do wody , to na pewno szefowie cukrowni nie dopuszcza więcej do tego. A czy ktoś pomyślał czy się zapytał czy coś się dzieje w kierunku smrodu co cukrownia robi .A coś robi bo już nie śmierdzi jak kilka tygodni wstecz
Pszenno niedziela, 18.07.2021 12:46
Co ty gadasz człowieku !!! Smród jak był tak jest codziennie ! Widać ze chyba pisze tutaj jeden z pracowników bojących się o złota posadę kierownik albo wspomniany wcześniej pan Dariusz Ł .. my mieszkańcy poczynimy dalsze kroki w tej sprawie dość tego
środa, 14.07.2021 11:37
trzeba było nie budowac sie tak blisko tych zakładów. chcieliscie tanich działek to teraz macie. poprzyjeżdzali nowobogaccy z miasta na wieś i teraz im śmierdzi. won z powrotem do miasta.
Kolonia czwartek, 15.07.2021 16:09
A ci co mieszkali przed budową (nie mówię o cukrowni) czemu mają cierpieć? Won z portalu nowobogacki trolu !
Ratujmy dzieci środa, 14.07.2021 13:44
Nareszcie ktoś się nie bał i w końcu poruszył temat prawdy, a prawda taka że ten cały skandal ekologiczny jest dziełem technologa pana Darka Ł... który jest odpowiedzialny za ten smród, ponieważ napuścił cukru do zbiorników wodnych ( wspomniane wcześniej odstojniki ) i spowodowało to fermentacje i zrobił nam z Pszenna jedną wielką gorzelnie smrodu. Mam kilku znajomych w tym zakładzie i nikt nie kryje między sobą co jest przyczyną. Niestety ludzie boją się o utratę pracy ale czy to taki powód do strachu? W obecnych czasach w każdym innym zakładzie oferują lepsze warunki pracy niż w kochanym Sudcukerze który truje nas i nasze dzieci. Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek . Zawsze śmierdziało i każdy jest przyzwyczajony ale ten fetor w tym roku jest nie do zniesienia. Proponuję się także przyjrzeć rzece która na nocnych zmianach w trakcie kampani przyjmuje wszystko co najgorsze .
Cukrownik środa, 14.07.2021 12:12
Są cukrownie gdzie nie śmierdzi to nie wina cukrowni tylko technologa który zaniedbał proces produkcji jak i oczyszczania tak się kończy oszczędzanie na siłę
aaa wtorek, 13.07.2021 12:34
ale sie upraliscie na ta cukrownie .
wszyscy miejscowi wiedza i mowia ze to nie cukrownia .
skad smierdzi kazdy wie .
Cukrownicy wtorek, 13.07.2021 12:29
Nie sztuka jest pozbawić ludzi pracy . Na pewno Cukrownia jako zakład pracy podjęła już działania w tym kierunku , żeby zapobiec temu tematowi .Więc pozwólmy działać Cukrownia .A ludzie na pewno się doczekają czystego powietrza .
Dwa oka wtorek, 13.07.2021 09:30
Trudna sprawa ze smrodem jest. Takie zakłady są i smrodzą. A, że były od zawsze to nic zrobić się nie da. Przecież ich z dnia na dzień nie zamkną. A najgorsze jest to, że władze miasta lub gminy na terenie których smrodziarze istnieją, nic nie robią bo ludzi mają w miejscu, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Tak jest wszędzie. W Świdnicy, Strzegomiu i wielu innych miejscowościach. Przeważnie to kapitały zagraniczne i tu smrodzą, a u siebie mają czyste powietrze i do tego sporą kasę. A my mamy smród.
Kazek wtorek, 13.07.2021 10:48
...ale właśnie czy rozwiązaniem jest pozamykać, przecież w tych wszystkich zakładach biogazowi, oczyszczalni ludzie pracują. Plan zagospodarowania nie powinien zezwalać w takiej bliskości budować. W te upały żyć się nie da, ja przy biogazowi mieszkam i tez mam dość.