komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 29 lipca 2021

Olafa, Marty

Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej z wizytą w Świdnicy

czwartek, 6.5.2021 14:57 , komentarze: 14 , odsłony: 3127
kategorie artykułu:

Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Ivan Kosonogov odwiedził w środę, 5 maja Świdnicę. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Prezydent Miasta, Beatą Moskal-Słaniewską. Dyplomata odwiedził także Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy ul. Łukasińskiego oraz najważniejsze zabytki Świdnicy – Kościół Pokoju, Rynek oraz Katedrę.

Oficjalnym celem rosyjskiego dyplomaty była wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich oraz wspólne złożenie kwiatów przy pomniku i grobach poległych czerwonoarmistów.  Nekropolia żołnierzy radzieckich w Świdnicy jest pod opieką miasta. Od lat Urząd Wojewódzki na podstawie ustawy o grobach i cmentarzach wojennych, a także umowy  między  Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Rządem Federacji Rosyjskiej o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 1994 r. przekazuje do budżetu miasta dotację w celu utrzymania tego miejsca pamięci w należyty sposób. 

- Cieszę się, że na kilka dni przed Narodowym Dniem Zwycięstwa przedstawiciel rosyjskiej administracji odwiedził cmentarz i złożył razem ze mną kwiaty. To miejsce szczególnej pamięci. Miejsce, w którym spoczęli często bardzo młodzi ludzie, oderwani od domu, ojczyzny... Co roku odwiedzam ten cmentarz z koleżankami i kolegami, składamy tu kwiaty. Stoję przy tych kamiennych tablicach myśląc między innymi o matkach, takich samych przecież jak ja, które nigdy nie miały już zobaczyć swoich synów – mówi, prezydent Beata Moskal-Słaniewska

Rosyjski dyplomata zwiedził także największe atrakcje turystyczne Świdnicy. Był w Kościele Pokoju, gdzie miał okazję wysłuchać mini koncertu na tamtejszych organach w wykonaniu Macieja Batora. Zwiedził także Rynek skąd przeszedł pieszo do Katedry. Tych kilka intensywnych godzin spędzonych w naszym mieście zrobiło na Konsulu Generalnym Rosji bardzo dobre wrażenie. Dyplomata obiecał, że nie była to jego ostatnia wizyta w Świdnicy. 

Ivan Kosonogov jest dyplomatą od 1988 roku. Swoją karierę rozpoczął w rosyjskiej placówce dyplomatycznej w Szczecinie jako Attache Konsulatu Generalnego. Od 2018 roku pełni urząd Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Ma rangę dyplomatyczną Radcy 1 klasy.

 

 

Wasze komentarze

17.IX.39, Katyń, Smoleńsk, Starobielsk, Charków, Ostaszków, Twer, Miednoje, Kuropaty, Bykownia, 10.04.2010, Jałta, gwałty na ludności, morderstwa, narzucony siłą komunizm w Polsce. Tylko przypominam. Bez "bratniej" pomocy sowieckiej, ani miesiąca, ani tygodnia , ani dnia ten komunizm by się w Polsce po 45 nie utrzymał...
poniedziałek, 10.05.2021 19:36 autor:

"Dyplomata obiecał, że nie była to jego ostatnia wizyta w Świdnicy." - Czyżby to były słowa złowieszczego proroctwa. Czy może planują nam zgotować los Ługańska i Doniecka? A może rzeczywistość Krymu?
piątek, 07.05.2021 09:24 autor: wenga

Gdyby to był ktoś z Prawa i Sprawiedliwości prezydentem \Świdnicy i zaprosił konsula federacji Rosyjskiej do Swidnici i go oprowadzał.To dopiero opozycja miałaby używanie.A tu cicho siedzą i nie piszą,że totalna opozycja jest pro Rosyjska.A prawda jest taka,że oni nas nie wyzwolili .Tylko zniewolili.Wyzwolili nas spod okupacji Niemieckiej i wzięli pod swoją okupację,która trwała znacznie dłużej.
piątek, 07.05.2021 09:24 autor:

Ta 'pani' właśnie ucałowała w rękę swych mocodawców, cara Put- in, wejdź - w ? Gdy wejdzie to ciężko jest mu wyjść, bo niesie kaganek wolności innym, bardziej zacofanym, wręcz barbarzyńskim narodom. Hipokryzja.
Z tego co wiem to bolszewicy byli zamiłowani szczególnie w okrutnych gwałtach i grabieży. O Świdnico kiedy się wreszcie pozbędziesz tych ' czerwonych pająków' ... ???
piątek, 07.05.2021 04:56 autor: kilkujadek

Dziekując zołnierzom ZSRR za walkę z Hitlerowcami nie zapominajmy ze Putin idzie śladami Stalina i Brezniewa. Mam nadzieje ze w Świdnicy ktoś ambasadorowi to powiedział?
czwartek, 06.05.2021 16:03 autor: autor

Obierając taką strategię miasto Świdnica nigdy nie dostanie obwodnicy
czwartek, 06.05.2021 17:09 autor:

dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
środa, 28.7.2021 10:22
wtorek, 27.7.2021 12:27
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica