komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 29 lipca 2021

Olafa, Marty

Nowe władze Dolnośląskiego ZPN wybrane

poniedziałek, 3.5.2021 11:21 , komentarze: 1 , odsłony: 3454
kategorie artykułu:

2 maja przedstawiciele dolnośląskich klubów piłkarskich wybrali władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na lata 2021-2025. Prezesem jednego z największych wojewódzkich związków piłki nożnej został ponownie Andrzej Padewski, który wygrał zdecydowanie stosunkiem głosów 207-29 z pretendentem Jędrzejem Kozińskim. Walne Zgromadzenie wybrało również Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz delegatów na Zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej i ich zastępców.

W Zarządzie, który proporcjonalnie odzwierciedla strukturę Dolnośląskiego ZPN, znalazło się po pięciu przedstawicieli każdego z regionów. Wałbrzych reprezentować będą Łukasz Czajkowski, Ryszard Wiktor, Dariusz Stachurski, Patryk Hałaczkiewicz i Adam Ciupiński. Wśród reprezentantów strefy Wrocław znaleźli się Dariusz Machiński, Andrzej Cywiński, Krzysztof Paluszek, Wojciech Bochnak oraz Dariusz Witkowski. Podokręg Jelenia Góra swoją reprezentację będzie mieć w osobach Andrzeja Jasińskiego, Konrada Mandżejewskiego, Konrada Tkaczyka, Rafała Koko i Zbigniewa Mitery. Z Podokręgu Legnica Zarząd uzupełnią Damian Kwaśnik, Krystian Kosztyła, Janusz Cygan, Tomasz Maciejski i Piotr Marczuk.

Walne Zgromadzenie zgodnie ze Statutem wybrało również organ kontroli. W Komisji Rewizyjnej w kadencji 2021-2025 pracować będą Tomasz Brusiło, Wojciech Ziobro, Adam Hurkasiewicz, Andrzej Marecik, Krzysztof Piluk, Adam Kłak, Emil Chlebosz oraz Andrzej Baderman.

Delegaci obecni na zebraniu wybrali również zgodnie ze Statutem Dolnośląskiego ZPN oraz według reguł PZPN przedstawicieli dolnośląskich klubów na Zjazd PZPN. Dolnośląskie środowisko piłkarskie przez najbliższe cztery lata reprezentować w tym gremium będą Andrzej Padewski, Dariusz Machiński, Łukasz Czajkowski, Adam Michalik i Kamil Wieliczko.

Bezpośrednio po wyborze nowych władz Prezes Andrzej Padewski skierował kilka słów do Zgromadzonych Delegatów, dziękując im za wsparcie i oddane głosy. Zadeklarował dalszą ciężką pracę na rzecz dolnośląskich klubów i ogłosił, że najbliższa kadencja skupi się w szczególności na piłce nożnej dzieci i młodzieży.

Swoje podziękowania na portalach społecznościowych wygłosili również inni przedstawiciele władz dolnośląskiej piłki. Reprezentujący Podokręg Wałbrzych Łukasz Czajkowski napisał: „Wolą Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Dolnośląskiego ZPN zostałem ponownie wybrany członkiem Zarządu na kadencje 2021-2025. Będę również reprezentował Kluby Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a w szczególności te bliskie mi Kluby Podokręgu Wałbrzych na Walnym Zgromadzeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej. To ogromny zaszczyt, a zarazem duża odpowiedzialność. Bardzo dziękuję Delegatom za wybór. Zapraszam do kontaktu. Jestem do Państwa dyspozycji.”

Podziękowania skierowali również inni przedstawiciele nowego Zarządu. Ryszard Wiktor napisał: „W dniu 2.05.2021 na stadionie Wrocław odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo -Wyborcze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Prezesem został wybrany Andrzej Padewski - osoba która gwarantuje dalszy rozwój piłki nożnej w naszym regionie. Moja skromna osoba znalazła też uznanie w oczach delegatów i zostałem wybrany członkiem Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Dziękuje za zaufanie będę starał się godnie reprezentować nasze kluby.” Dariusz Stachurski, z kolei, „To była deklasacja. Brawo i gratulacje Andrzej Padewski. To będzie kolejna kadencja dużego  rozwoju piłki na Dolnym Śląsk”. 

Debiutujący w Zarządzie Adam Ciupiński, który będzie odpowiadał za rozwój piłki kobiecej, dziękując Andrzejowi Padewskiemu za rekomendacje do Zarządu Dolnośląskiego ZPN i za zaufanie poprosił dolnośląskich działaczy o wsparcie w tworzeniu podwalin pod rozwój piłki nożnej kobiet na Dolnym Śląsku. Swoje podziękowania do Delegatów skierował również Dyrektor Podokręgu Adam Michalik, który będzie reprezentował w Warszawie kluby Podokręgu Legnica: Oficjalnie zostałem wybrany delegatem na Zjazd PZPN; dziękuję.

Kadencja nowych władz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej potrwa cztery lata. Delegaci wybrani na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPN pojadą do Warszawy już 18 sierpnia 2021 roku, gdzie wybiorą następcę Zbigniewa Bońka w fotelu Prezesa PZPN, który niedawno został wybrany wiceprezydentem UEFA.

 

 

Wasze komentarze

A ja sie zapytam gdzie szmatki na gębie. Tych na gorze to nie obwiązuje. Zart. Dobrze, ze tego nie mają. Ale to kolejny przykład pokazujący ze władzy wirus nie atakuje, tylko głupi lud. Sciągnijcie te maski z ust !!!!
wtorek, 04.05.2021 19:20 autor: ja

wczoraj, 17 godz temu
wtorek, 27.7.2021 12:27
poniedziałek, 26.7.2021 14:04
poniedziałek, 26.7.2021 13:53
poniedziałek, 26.7.2021 13:27
poniedziałek, 26.7.2021 10:04
poniedziałek, 26.7.2021 09:39
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica