[FOTO] Trwa remont "modliszówki". Jak postępują prace?

czwartek, 25.3.2021 09:12 3785 3

Do końca czerwca trwać będą prace na tzw. modliszówce, drodze łączącej Świdnicę i Wałbrzych, bardzo popularnej wśród kierowców i turystów.

Przypomnijmy:

Remont (rozpoczęty w maju 2019 roku) prowadzony jest w trzech etapach i obejmuje ponad 11 kilometrowy odcinek: od ronda przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do Starego Julianowa. Fatalny stan nawierzchni drogi nr 379 wreszcie stanie się tylko wspomnieniem. 

Zniszczona droga zostanie doprowadzona do standardów unijnych. W trakcie remontu przywrócona będzie odpowiednia nośność, która ma zapewnić obciążenia 8 ton na jedną oś. Dodatkowo wybudowane zostaną utwardzone pobocza. Wraz rozszerzeniem jezdni przebudowane zostaną dwa skrzyżowania.

Na całej długości Starego Julianowa i Modliszowa powstanie chodnik i zatoczki autobusowe. W związku z naciskiem władz regionu na aktywny wypoczynek, wzdłuż chodników wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Ponadto poprawiona zostanie sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie uliczne.

W tej chwili trwają prace na ostatnim odcinku, czyli Modliszów-Stary Julianów.

Wartość inwestycji to ponad 25 milionów złotych, z czego większość kwoty stanowić będzie dofinansowanie w ramach środków unijnych.

fot. Wiktoria Gąsowska, praktyka uczniowska, Zespół Szkół Ekonomicznych

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Rowerzysta środa, 31.03.2021 16:20
A co ze ścieżką rowerową od skrzyżowania (czyt. ronda) Świdnica-Witoszów-Burkatów w stronę Modliszowa, czy projektant zapomniał o tym odcinku ?!
Z czwartek, 25.03.2021 11:19
Piękna asfaltową pustynia, brawo!
piątek, 26.03.2021 19:09
możesz korzystać z polnych dróżek