komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 4 grudnia 2020

Barbary, Krystiana

Mieszkańcy Pastuchowa skarżą się na... częste patrole policji

czwartek, 24.9.2020 12:57 , komentarze: 36 , odsłony: 10916
kategorie artykułu:

- Połowa wsi twierdzi, że jest prześladowana przez policję. Co chwilę w Pastuchowie pojawia się patrol i kogoś spisują - twierdzą nasi Czytelnicy w listach do redakcji.

Być może ma to związek z ostatnimi wydarzeniami, do których doszło w sobotę 12 września. Paweł S. i jego syn Adam, pobili dwóch funkcjonariuszy na służbie. Zostali zatrzymani i usłyszeli m.in. zarzuty czynnej napaści na policjantów. Krewcy panowie najbliższe trzy miesiące, decyzją sądu, spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 

- Informuję, że dyslokacja patroli wynika z analizy stanu bezpieczeństwa, zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa(KMZB) oraz szeregu innych czynników. Co do miejsc dyslokowania policyjnych patroli nie udzielamy informacji, gdyż stanowi to tajemnicę służbową - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

 

Wasze komentarze

I TAK POWINNO BYĆ.BRAWO POLICJA.JESZCZE W JAWORZYNIE OKOLICE HALI SPORTOWEJ ,TARGOWISKA,PARKU PRZY PKP,PRZYSTANEK NA 1GO MAJA,WOLNOŚCI I PRZYLEGŁE PROSZĘ CZĘŚCIEJ PATROLOWAĆ.
niedziela, 27.09.2020 13:31 autor: KRZYSZTOF

Informuję, że dyslokacja patroli wynika z analizy stanu bezpieczeństwa, zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa(KMZB)-dobre sobie, jakoś przed całą medialną sprawą z "brutalnym" pobiciem policji nie było ich widać. A teraz od rana do nocy się szwędają i łapią wszystko co się da, dzieci nie wiedza o co chodzi. Jaki cel jest tego pytam?! Coś się wydarzyło, było i tyle, a nie teraz nagonka na wioskę i mieszkańców. Jak za czasów komuny milicja, zrobili z wioski największa patologię. Brak słów, ciekawa jestem tylko ile jeszcze będą łechtać swoje urażone ego i robić pokazówkę na wiosce
czwartek, 24.09.2020 15:17 autor: mieszkanka

Szanowna redakcjo nie być może tylko na pewno. Obecnie sytuacja troszkę się uspokoiła są 2-4 razy w ciągu dnia. Kontrola kierowców tylko DSW to na bok mam inna więc ani razu mnie nie zatrzymano i to sygnały dźwiękowe.,świetlne i pogoń to w dół to do góry, nikt wam nie ucieka ludzie co wy robicie!!!! Dla komendanta brawo za stwierdzenie "Patrol bez mandatu z tej wioski ma nie wyjechać" brawo. To Pana pracowninicy którzy są też naszymi znajomymi tak przekazują że na Psa ręki się nie podnosi i teraz popamietamy Super. Panie Komendancie to teraz wszystkim chcecie pokazać tylko co a może niecą za późno te porządki, jakie działania Pan wcześniej podjął jako systematyczne w stosunku do osób z niebieską kartą co?? !!!! Wychodzi z Pana prymitywne zachowanie w zarządzaniu. Zapraszamy na najbliższe zebranie wiejskie to Powiemy Panu prosto w oczy co myślimy o takim zachowaniu na dakiej dyskryminacji pozostałych mieszkańców za osoby, który i tak ponoszą swoją karę. Taki szacunek Pan buduję do Policji.
niedziela, 27.09.2020 12:20 autor: Tubylec.

Specjalnie jeżdżą i spisują kogo popadnie .Jak będzie sprawa w sądzie to będą podważać zeznania świadków, że to patologia i notowany często w kartotekach policji i nadużywa alkoholu.
sobota, 26.09.2020 15:24 autor:

Policja szuka ,prowokuje na ,każdym kroku. Siłacze się znaleźli w nocy na miasto szukać szczęścia
sobota, 26.09.2020 15:19 autor:

***ona policja jak moja kuzynka została wczoraj pobita przez swojego chłopa i to na ulicy w rynku gdzie dużo ludzi było policja przyjechała nawet jego nie spisała tylko kazali jej iść do domu i jemu także i tylko powiedzieli , że nie ma żadnych śladów pobicia a świadków nie chcieli nawet przesłuchiwać !!! Szkoda że nie połamali tej pseudo policji .... Robią teraz z pastuchowa patologię zamiast łapać kryminalistów damskich bokserów itd
czwartek, 24.09.2020 16:23 autor: Świdnica

Pastuchow to 13-nasta dzielnica
piątek, 25.09.2020 08:46 autor: Jan

bardzo że kontrolują Jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia to czego się ich bać Szkoda że musiało dojść do takiej sytuacji że dopiero teraz są takie kontrole.Znam bardzo dobrze tych kolegów co niby zawinili szkoda ich powinni być na wolności.Wypuszczają tych co zabili przykład Warszawa autokar i wiele ostatnio innych.Może to jest przebudzenie dla wiekszości młodych ludzi jak szybko można stracić coś w ciągu paru minut chwila nieuwagi i życie sie wali.Pozdrawiam i myślę że większość weżmie to sobie pod uwagę.
piątek, 25.09.2020 07:25 autor: Widz

Wtedy kiedy ich potrzeba to ich nie ma a tak to jeżdżą i zatrzymują ludzi. Ja byłam już dwa razy w pastuchowie i zostałam dwa razy zatrzymana mimo kontroli stanu technicznego samochodu. Gdyby samochód nie nadawał się do jazdy nie przeszedł by przeglądu, ale najwidoczniej nie mają się na czym zemscic to zatrzymują niewinnych ludzi!!!
czwartek, 24.09.2020 21:33 autor: Fanka

Trzeba bylo im to powiedziec przy kontroli
czwartek, 24.09.2020 21:36 autor: Fan

Bardzo dobrze że jeżdżą, pełno złodziei i dilerstwa na wiosce a policja bezradna jak zawsze, może w końcu by coś zdziałali a nie dzida przez wioskę i po patrolu
czwartek, 24.09.2020 19:47 autor: Kimdzong

I bardzo dobrze. Brawo !
czwartek, 24.09.2020 17:42 autor: doreska

BRAWO POLICJA !!!!
czwartek, 24.09.2020 16:13 autor: Ihor Knyżewskij

Czy pastuchow to zagrożenie dla społeczeństwa?
Zaraz dzieci beda was sie bac za to co wyprawiacie! Policyjne ego zostalo naruszone i teraz będą sie mścić na ludziach. Brak slow doslownie zamiast wziasc sie za prawdziwe przestępstwa to sie bawią na pastuchowie. Boże widzisz i niegrzmisz
czwartek, 24.09.2020 13:46 autor: pastuchow

A na Zawiszowie w Świdnicy to patrolu policji nie było od roku albo i od dwóch lat.
czwartek, 24.09.2020 15:05 autor: Borys

Przydzielić kuratora dla całej wioski hahaha ;)
czwartek, 24.09.2020 14:11 autor: Kolo

Pierwsza!
czwartek, 24.09.2020 13:35 autor: Nbepwndndkwbahsjdjebwjdls