komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

Świdnica miastem nacjonalizmu? Obraźliwy mural na jednym z garaży

środa, 12.8.2020 09:36 , komentarze: 12 , odsłony: 2936
kategorie artykułu:

Nieznany sprawca na jednym z garaży w okolicy ulicy Ceglanej w Świdnicy namalował wątpliwej jakości "mural" insynuując, że Świdnica to miasto nacjonalizmu.

Dla przypomnienia: nacjonalizm to przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością i najważniejszą formą uspołecznienia, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza czy społeczna. Nacjonalizm może, ale nie musi, wiązać się z takimi postawami jak etnocentryzm, patriotyzm czy megalomania narodowa.

W Świdnicy próżno szukać przykładów nacjonalizmu wynikającego wprost z jego definicji. Zwłaszcza, że władze od lat kładą nacisk na to, by w mieście wszyscy czuli się bezpieczni. 

 

Wasze komentarze

Trzeba to zamalować, bo Świdnica tęczą i lewacką głupotą znana w świecie.
czwartek, 13.08.2020 12:16 autor:

Znana w świecie kretynów?
sobota, 15.08.2020 20:08 autor: Stanko

Definicja nacjonalizmu, pełna zgoda!A reszta: Bełkot!Pani Prezydent proszę przejechać z p.Glebą ul.Ceglaną (zawieszenie do remontu)!
piątek, 14.08.2020 14:11 autor: Henio

Wy tu gadu gadu a obok zalewu zamiast obiecywanego na Euro hotelu budują blokowisko!!!! Tak się robi interesy naiwniaki!!!
czwartek, 13.08.2020 11:00 autor: adaś

A co by to dało? Poprzednicy nie uszanowali nowego tynku
środa, 12.08.2020 21:58 autor: Ro

tu nie o faszyzm chodzi pacyfisto tu chodzi o to by dac komuś w ryja
środa, 12.08.2020 21:21 autor:

Zamalowali tylko durne napisy, które kazały się kłaniać murzynom
środa, 12.08.2020 11:17 autor: Ro

Były cechy nacjonalizmu lokalnego, gdzie Świdnica chciała być najlepsza i najważniejsza, uważano że tylko Świdnicy coś się należy, a reszta niech się schowa.
środa, 12.08.2020 14:35 autor: Iglo

Ale my jesteśmy najlepszym narodem. To oczywiscie nie oznacza ,że nie ma szacunku dla reszty. Temat z tyłka moim zdaniem.
środa, 12.08.2020 14:30 autor:

wczoraj, 21 godz temu
52