komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 czerwca 2021

Jana, Danuty

Wakacje w gm. Świdnica

czwartek, 30.7.2020 09:58 , komentarze: 0 , odsłony: 502
kategorie artykułu:

W gminie Świdnica nie ma czasu na nudę. Za nami pierwsze WAKACYJNE KINO NA LEŻAKACH i  spacery po gminie Świdnica z kijami nordic walking. Od 14 sierpnia mamy w planach kolejne odkrywanie malowniczych terenów gminy Świdnica. Już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia planujemy drugą odsłonę kina na leżakach połączoną tym razem ze sportowym miasteczkiem i warsztatami plastycznymi. W tym roku z powodu różnorodnych ograniczeń, m.in. pandemii koronawirusa nie wszystkie dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na koloniach. Dlatego w tym roku  postanowiliśmy zorganizować 2 turnusy sportowe i 1 artystyczny w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Ponadto w ramach współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty 12 uczniów wypoczywać będzie na koloniach w nadmorskiej miejscowości Pustkowo.

„Nie mam czasu na nudę” -  to hasło tegorocznych wakacji w gminie Świdnica, których organizatorami są: gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Zespołu Oświaty oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie.

Kolonie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbędą się w trzech turnusach:

•    I turnus: artystyczno-profilaktyczny -  03.08.-07.08.2020 r. - pod hasłem "Artystą być"

•    II turnus: sportowo-profilaktyczny  - 10.08.-14.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"           

•    III turnus:  sportowo-profilaktyczny – 17.08.-21.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"  

- Wyjazd na kolonie to okazja zmiany środowiska, poznanie nowych osób, zawarcie nowych przyjaźni. Jest to doskonała forma połączenia edukacji z wypoczynkiem, rekreacją i sportem – podkreśla Dorota Waliszak, p.o. kierownika GOPS w Świdnicy. - Usytuowanie ośrodka w dolinie rzeki Bystrzycy, dobre wyposażenie oraz fachowa kadra pedagogiczna pozwolą skorzystać z dobrodziejstw przyrodniczo-turystycznych okolicy oraz zrealizować atrakcyjny program wypoczynku, ukierunkowany aktywne spędzanie czasu oraz  promocję zdrowia i profilaktykę.  Mamy nadzieję, że w zorganizowanych przez nas wakacjach nie będzie czasu na nudę! – dodaje kierownik ośrodka pomocy społecznej.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie to nowoczesna, doskonale wyposażona placówka, również dla osób niepełnosprawnych, która na tle działających tego typu ośrodków oraz zgodnie z klasyfikacją obiektów noclegowych zaliczana jest do najwyższej pierwszej kategorii.

Do dyspozycji zatroskanych Rodziców oddajemy numer telefonu pod którym będzie  można skontaktować w każdej chwil i  dopytać  np. o samopoczucie dziecka. Kontakt tel. będzie możliwy w okresie trwania kolonii 74 850 99 26 .

Dodatkowo dzięki współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty otrzymaliśmy 12 miejsc kolonijnych  w miejscowości PUSTKOWO w okresie od 18-31 sierpnia 2020 roku, dla dzieci i młodzieży, które ukończyły   7 rok życia, a nie przekroczyły 16 lat. Koszt pobytu dzieci na kolonii w całości pokrywa Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 23.6.2021 08:45
wtorek, 22.6.2021 13:15
wtorek, 22.6.2021 08:46
wtorek, 22.6.2021 08:45
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica