komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Komisja wypadków lotniczych zbada przyczynę katastrofy śmigłowca

piątek, 3.7.2020 10:27 , komentarze: 0 , odsłony: 2090
kategorie artykułu:

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych sprawdzi czy do katastrofy śmigłowca do jakiej doszło we wtorek 30 lipca w Strzegomiu przyczynił się błąd ludzki czy zawiniła maszyna. Znana jest też przyczyna zgonu mężczyzn, którzy zginęli w wypadku. Równolegle swoje śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Wtorek był jednym z najczarniejszych dni dla lokalnej społeczności. Po długiej chorobie zmarł szanowany i ceniony proboszcz Marek Żmuda oraz organista z tej samej parafii (ofiara wypadku w Jaroszowie). Po godzinie 20, w feralny ostatni dzień czerwca, doszło do katastrofy śmigłowca, w którym zginął Bogdan S., i jego pasażer. 

- Hojny sponsor wielu akcji charytatywnych, współorganizator części lotniczych inscenizacji historycznych, żyć na pełnej petardzie, jak mawiał ks. Jan Kaczkowski, tak właśnie żył na krawędzi Bogdan przekroczył cienką czerwoną linię, żyć realizując swoje pasje, to marzenie każdego, on je zrealizował, do zobaczenia kolego na kolejnej rekonstrukcji już w innym wymiarze - żegnają strzegomianina znajomi.

W czwartek, 2 lipca w Zakładzie Medycyny Sądowej odbyła się sekcja zwłok. Na jej wyniki ostateczne będzie trzeba jeszcze poczekać, ale wiadomo jaka była przyczyna śmierci.

- Obaj mężczyźni doznali rozległych urazów wielonarządowych, więc sekcja tylko potwierdziła nasze pierwsze wnioski. Teraz będziemy sprawdzać m.in. kto zasiadł za sterami. W tym celu przesłuchiwani będą liczni świadkowie, mamy zabezpieczony też materiał filmowy - mówi prokurator Marek Rusin.

Sprawę wypadku wnikliwie będzie badać także Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która zajmowała się m.in. wypadkiem śmigłowca do jakiego doszło 28 września w 2015 roku w Burkatowie. Maszyna rozbiła się wówczas nieopodal domów mieszkalnych, w samym centrum wsi. Na szczęście obaj poszkodowani przeżyli.

W przypadku strzegomskiej katastrofy biegli zabezpieczyli już śmigłowiec oraz ślady na miejscu zdarzenia.

 

Wasze komentarze

piątek, 23.10.2020 10:33
czwartek, 22.10.2020 12:08
środa, 21.10.2020 15:53
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec