[FOTO] Burza nad Świdnicą. Zalane parkingi, nieprzejezdna ulica pod wiaduktem

niedziela, 28.6.2020 18:10 10803 8

28 czerwca w godzinach popołudniowych nad Świdnicą i sąsiednimi gminami przeszła gwałtowna ulewa. 

Jak informują nasi czytelnicy zalana po raz kolejny jest droga pod wiaduktem na ulicy Kopernika. Na miejscu pracuje straż pożarna obecna jest też policja. Ulica jest całkowicie nieprzejezdna.

Zalaniu uległ także parking pod przychodnią zdrowia na ulicy Sikorskiego oraz parking pod marketem Biedronka na Zamenhofa.

Jak ostrzegali synoptycy burze możliwe będą miejscami na obszarze całego kraju, ale największe prawdopodobieństwo będzie w zachodniej połowie Polski oraz na południowym wschodzie. Burzom będą im towarzyszyć opady deszczu do 20-30 mm, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h a na zachodzie nawet do 90 km/h. Do rozwoju groźnych burz w postaci rozległego układu może dojść także w poniedziałek na południu i wchodzie Polski. Od wtorku prognozuje się ustabilizowanie sytuacji pogodowej i znacznie mniej zjawisk burzowych.

W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów stanów wód, zwłaszcza w rejonach wystąpienia opadów. Obserwowany będzie również spływ wód opadowych z górnych części zlewni i dalsze przemieszczanie się fali wezbraniowej w środkowych i dolnych odcinkach rzek. Będzie to skutkować podniesieniem się poziomu wody, a nawet podtopieniami. Sprawdź ostrzeżenia IMGW-PIB na stronie meteo.imgw.pl

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi Jakubowi.

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

niedziela, 28.06.2020 22:42
Szkoda, że w Świdnicy nie ma się kto tym zająć.
poniedziałek, 29.06.2020 11:47
Gdyby miastem rządził ktoś odpowiedzialny, to dawno byłoby to rozwiązane, trzeba jak najszybciej przebudować kanalizację w tych miejscach.
abc poniedziałek, 29.06.2020 14:20
A jak myślisz, kto rządził miastem jak bezsensowna decyzja o pogłębieniu Kopernika??????
Przebudowa kanalizacji nic nie da, bo jest to najniższy punkt w tej części miasta. W tej chwili jedyne co można zrobić to odseparować kanalizację burzową w tej części ulicy i wybudować mini przepompownię, która przepompuje deszczówkę do osobnej i wyżej położonej nitki kanalizacji burzowej, inaczej po każdej większej ulewie problem będzie się powtarzał.
poniedziałek, 29.06.2020 18:34
Czyli zgadzamy się, że trzeba się tym zająć.
poniedziałek, 29.06.2020 18:24
To nie chodzi tylko o Kopernika, szkoda, że nie widziałeś co było np. na ul. Wrocławskiej, potok na chodnikach i ulicy. Zobacz na innym świdnickim portalu.
Yaro niedziela, 28.06.2020 22:01
Ale nowość ,co ulewa to wszystko pływa a zwłaszcza Kopernika.
dffgdfgdf poniedziałek, 29.06.2020 14:13
Niemiec dobrze wiedział, jak budował wcześniejszą drogę jeszcze przed wojną, że na terenach zalewowych nie buduje się dróg głęboko w ziemi. Za to "mądry" Polak jeszcze za wcześniejszych prezydentów miasta postanowił pogłębić drogę, bo tak było taniej, niż podnosić torowisko. Było to konieczne, żeby Kopernika razem z Towarową i Przemysłową mogły pełnić rolę dróg tranzytowych.
Ja poniedziałek, 29.06.2020 04:50
...NO NAPRAWDE TRAGEDIA,A CO MAJA MIESZKANCY PODKARPACIA POWIEDZIEC?!!!...