komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

[FOTO] Policyjny festyn w Jaworzynie Śląskiej– „Stop Wypadkom – Bezpieczna Droga Do Szkoły”

piątek, 23.8.2019 14:59 , komentarze: 0 , odsłony: 1464
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali festyn rodzinny pod nazwą „Stop Wypadkom- Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Każdy uczestnik festynu oprócz miłej zabawy zdobywał wiedzę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Głównym celem imprezy było podniesienie świadomości wśród najmłodszych ale również dorosłych na temat ewentualnych zagrożeń i sposobów ich unikania.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przygotowali na terenie kompleksu Hali Sportowej w Jaworzynie Ślaskiej dla całych rodzin zabawy promujące szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Powstało tam małe miasteczko ruchu drogowego, które pozwoliło na lepszą wizualizację tłumaczonych zasad bezpieczeństwa na drodze Była to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z dziećmi, jak również z ich rodzicami, dziadkami o tym, jak nie stać się ofiarą wypadku. Każdy, kto uczestniczył w przygotowanych konkursach, oprócz miłej zabawy zdobywał wiedzę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa min. poruszono takie tematy jak: kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy? Jak prawidłowo poruszać się rowerem w mieście? Czy idąc poboczem należy trzymać się lewej, czy też prawej krawędzi jezdni? Jak zachowywać się rejonie zbiorników wodnych? Omówiono również temat odblasków. Na te i wiele innych pytań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego odpowiadali policjanci ze świdnickiej komendy powiatowej oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

Zabawa była skierowana przede wszystkim do najmłodszych, którzy dopiero poznają zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym ale organizatorzy nie zapomnieli o przygotowaniu atrakcji również dla nieco starszych uczestników – rodziców, dziadków. Konkurs dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego rozstrzygnął, czy „wyuczone formułki” mają zastosowanie w praktyce. Śmiałkowie biorący udział w zabawach zostali nagrodzeni odblaskami i kamizelkami odblaskowymi. 

Dodatkową atrakcją festynu okazał się pokaz sprzętu policyjnego. Każdy z uczestników  mógł zasiąść w policyjnym radiowozie. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 26.10.2020 09:30
2
sobota, 24.10.2020 13:12
piątek, 23.10.2020 08:16
czwartek, 22.10.2020 13:21
1
środa, 21.10.2020 08:45
wtorek, 20.10.2020 10:58
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe