komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Nauczyciele rozgoryczeni swoimi wypłatami: "Czujemy się oszukani"

wtorek, 14.5.2019 11:28 , komentarze: 57 , odsłony: 9238
kategorie artykułu:

- Jesteśmy rozgoryczeni i czujemy się oszukani- tak wypowiadają się nauczyciele ze świdnickich szkół podstawowych, którzy otrzymali już swoje pensje za kwiecień. Wypłaty zostały znacznie okrojone pomimo obietnic prezydent miasta, że tak się nie stanie.

Przypomnijmy. Strajk pedagogów i pracowników obsługi trwał nieprzerwanie 19 dni, został zawieszony pod koniec kwietnia. W jego trakcie część polskich samorządowców podkreślała, że środki, które przekazywane są na szkoły z budżetów gmin, nie zostaną zmniejszone a nauczyciele nie muszą się martwić o swoje wypłaty. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.

W związku z napływającymi do mnie zapytaniami nauczycieli, którzy zadeklarowali gotowość strajkową, pragnę poinformować, że nie jest zamiarem organu prowadzącego świdnickie publiczne jednostki oświatowe,  potrącenie wynagrodzeń za okres strajku. Zatem, uspokajam nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zamierzających strajkować od 8 kwietnia br., że środki zapisane w planach finansowych świdnickich placówek oświatowych, nie zostaną z tego tytułu zmniejszone - zapewniała w kwietniu, w oświadczeniu prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska. 

Po tym jak MEN stwierdził jednoznacznie, że nauczyciele za czas strajku nie mogą otrzymać wypłat i, że jest to niezgodne z prawem, prezydent Świdnicy, swoje obietnice podtrzymała. Tymczasem część dyrektorów ze świdnickich szkół rozbiła kwoty potrąceń np. na 3 raty. Inni wypłacili swoim pracownikom pensje pomniejszone o czas strajku.

Nie wiem jak to się ma do słów i obietnic pani prezydent. Wiem ze dyrektorzy pieniądze otrzymali- w jednym z artykułów prezydent wspominała, ze dyrekcja wie jak te pieniądze przekazać dalej, ale chyba jednak nie wie, bo nikt ich nie dostał. U nas  można było to pomniejszenie rozbić na 4 raty, do sierpnia dostajemy pomniejszone wypłaty. Wiem, że nie we wszystkich szkołach tak zrobiono. Niektórzy zostali praktycznie bez wypłaty w maju - mówi jedna z nauczycielek (dane do wiadomości redakcji ) i dodaje. - Proszę mi uwierzyć, że w większości szkół dyrektorzy podczas strajku obiecywali nauczycielom, że są przeróżne sposoby, aby te pieniądze nam wypłacić. Obiecywali, że nie będzie z tym problemow. Teraz okazuje się coś zupełnie innego. Czujemy się oszukani.

- Prezydent oświadczyła, że środki zapisane w planach finansowych świdnickich placówek oświatowych nie zostaną potrącone i tak też się stało. Płace zasadnicze strajkujących nauczycieli musiały zostać zmniejszone za czas strajku. To, co mogliśmy zrobić z naszej strony, to rozłożyć to potrącenie na raty.  A rekompensatę za czas strajku dyrektorzy będą mogli ewentualnie wypłacić dopiero po jego zakończeniu, po podpisaniu stosownych porozumień z komitetami strajkowymi - wyjaśnia rzecznik Magdalena Dzwonkowska.

 

Wasze komentarze

Pani prezydent oddawaj nasze pieniądze!
czwartek, 16.05.2019 10:04 autor:

Jakbym nie przyszła do pracy przez 3 tygodnie to na zbity pysk bym wyleciała a oni oszukani..... Hahahaha żyją z naszych podatków. Do pracy się weźcie w końcu.
środa, 15.05.2019 21:40 autor:

Jakie zdziwienie. No popatrzcie. Nie dość, że płacą im przez całe życie duże pieniądze za połowę czasu pracy innych grup. to jeszcze myśleli, że dostaną płace za nic robienie. No to już bezczelność jakaś jest
wtorek, 14.05.2019 13:33 autor:


Do wszystkich pajaców co im żal d**e ściska: wara od nauczycieli!!!! Gamonie. !!! Trzeba było się uczyć a nie teraz na nich gadać. Zasługują na duuuuuużo więcej żeby uczyć tych patafianów.
wtorek, 14.05.2019 23:25 autor: Jj



Pani w szkole gadała, gupich nie siejo. Miała racje
środa, 15.05.2019 18:14 autor: Zxc

Do wszystkich hejtujących na nauczycieli - SAMI UCZCIE SWOJE BACHORY
wtorek, 14.05.2019 14:06 autor:


Stronisiow? CO TO ZNACZY ?
wtorek, 14.05.2019 20:13 autor: pirania

Nie zesraj się XD
wtorek, 14.05.2019 16:57 autor: Ubawiony

Chwileczke a zaco majo miec normalnie placone gdzie dzieci nienauczali czego chco i bardzo dobrze ukrucic wyplaty siedzieli na strajku z kawo i ciastem dziecmi sie bronili by miec wyzszo stawke niechcem podawac placowki wktorej pani bibliotekarka wykonywala prace jako psycholog niemajoc dotego zadnych uprawnien
wtorek, 14.05.2019 21:44 autor: Jogi

A za co "majo"?
środa, 15.05.2019 14:18 autor: JurekeM

Doba to antydziennikarska etyka. Czas ich zgłosic do Komisji Etyki Dziennikarskiej, albo ktoś inny zajmie miejsce tych słabych beznadziejnych dziennikarzynom.
wtorek, 14.05.2019 23:54 autor: en

Dobrze wam.Mogliscie nie strajkowac
środa, 15.05.2019 03:10 autor: Ja

Prezydent oddawaj nasze pieniądze!
wtorek, 14.05.2019 16:23 autor:

Pan prezydent ma tu nie wiele do powiedzenia, jak naobiecywał to znaczy , ze kłamał. To jest budżet , tu nie ma żadnych obiecanek . Jak się nie pracuje to się nie zarabia. To pieniądze z podatków ludzi ciężko pracujących w Polsce. Obiecywać to pan prezydent może prezent dla zony z własnych pieniędzy.
wtorek, 14.05.2019 16:26 autor: Stanisław

Oni chcieli obalić legalną władzę i organizatorzy powinni trafić przed prokuratora,a sąd powinien dać solidną zapłatę
wtorek, 14.05.2019 16:48 autor: Wykrzyknik

Oni chcieli obalić legalną władzę i organizatorzy powinni trafić przed prokuratora,a sąd powinien dać solidną zapłatę
wtorek, 14.05.2019 16:48 autor: Wykrzyknik

Strajk w stylu Monty Pythona - wzięli za zakładników dzieci, Broniarz darł mordę na zlecenie oPOzycji, prezydenci miast naobiecywali belfrom kasę, a wyszły tyły w nauczaniu programowym i ogołocone chytre belfrostwo XD
wtorek, 14.05.2019 16:56 autor: Miodzio

Gdzie jest Broniarz ??? Czy przypadkiem nie na Kanarach na zasłużonym urlopie ???
wtorek, 14.05.2019 17:59 autor: 1948

ostatnio pytałem paru małolatów z rodziny 15-17 lat,jakie miasto jest stolicą woj.dolnośląskiego,pytałem kiedy wybuchła II-ga wojna światowa,pytałem co jest w godle narodowym???itp.ZERO trafnych odpowiedzi,rosną jakieś mutanty bezpaństwowe,a to dzięki tym którzy je uczą ludziom starego komucha Broniarza,żadnych refleksji nad sobą tylko 1000 na rękę i szlus,dlaczego nie chcieli przyjąć 500-700 zł.??? jaja się dopiero zaczynają bo jak Broniarz rozdzieli te 10 mln.niby ze --spontanicznych-zbiórek,wcale się nie żdziwię jak będzie lepszy od Kijowskiego który do dzisiaj nie rozliczył się z tych zbiórek,,ale drodzy nauczyciele,przed wami 2 miesiące wakacji,może jakieś koncerty z przyśpiewkami jakieś występy krówek itp.a jak Platforma wygra,to nawet nie będziecie musieli pracować a Schetyna i tak wam dołoży po 1000 na rękę
wtorek, 14.05.2019 12:20 autor: autor

Drodzy Państwo po to płacicie składki aby uzbierać na fundusz strajkowy
i teraz proszę do Pana Broniarza zwrócić się o wypłatę.
wtorek, 14.05.2019 15:29 autor: Pedagog

Bravo!!!! Za nic nie robienie jeszcze pensje "jaśnie Państwo" domagalo się. Szczyt bezczelności. Za prawdziwą robotę wziąść się nieroby ,tak żeby pot po DUPIE się lał.
wtorek, 14.05.2019 14:12 autor: ...

Ani grosza za ten strajk dla tej bandy nierobów.
wtorek, 14.05.2019 14:32 autor: ...

A co zrobicie z dziecmi od wrzesnia jak nauczyciele beda strajjkowac,a wy nie bedziecie miec juz urlopow.To z kim zostawicie swoje dzieci?
wtorek, 14.05.2019 15:06 autor:

BARDZO DOBRZE WAM NIEROBY
wtorek, 14.05.2019 13:56 autor:

Za strajk płaca się nie należy. Nauczyciele o tym wiedzieli, więc zdziwienie jest nie uzasadnione. Ale ludzie nie pozostawią ich bez pomocy. Trzeba zorganizować zbiórkę odzieży, żywności, środków higieny i przekazać nauczycielom.
wtorek, 14.05.2019 13:45 autor:

A jednak nie wszystko w rękach nauczycieli ...
wtorek, 14.05.2019 13:47 autor:

Ja to się dziwię, że oni uwierzyli w te bajki
wtorek, 14.05.2019 13:10 autor:

a doba jak zwykle za niepracujacymi nauczycielami, czarnymi marszami, KODerastami
wtorek, 14.05.2019 13:06 autor:

Proponuje wypłaty rotacyjne. Nauczyciele nawet strajkować nie potrafią, zapłacić im za co? Za siedzenie w domu i podpisywanie list obecności?
wtorek, 14.05.2019 13:04 autor: Misza

NIE PRACOWALI to za co mieli dostać normalną wypłatę??!
wtorek, 14.05.2019 12:47 autor: OBURZONY

No chyba tak dobrze to być nie może że się nie pracuje a wypłaty się wymaga
wtorek, 14.05.2019 12:38 autor: Xxx

Ci biedni, wykształceni nauczyciele nie wiedzą jak wygląda prawo? I że za strajk nauczycielowi nie przysługuje wynagrodzenie? Tacy wykształceni? Prawo trzeba znać, rozumieć je, a nie później płakać, bo pan prezydent powiedział ... Żałosne
wtorek, 14.05.2019 11:53 autor: rodzic

Hahahah bardzo dobrze. Mysleli ze bede siedziec i nic nie robic i kase jeszcze dostana. Jeszcze powinni rekompensaty maturzysto placic za stres do jakiego ich doprowadzili.
wtorek, 14.05.2019 11:39 autor: Strajk2019

Broniarz niech im wypłaci.Niech dale jego słuchają .
wtorek, 14.05.2019 11:53 autor:

Moskal nie zdała!!
wtorek, 14.05.2019 12:05 autor:

Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia