komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Świdnicki Przegląd Muzyczny Truskawka: 9 zespołów na żywo i on-line

poniedziałek, 11.2.2019 14:57 , komentarze: 0 , odsłony: 1675
kategorie artykułu:

Różne odmiany rocka metalu oraz funk country będzie można usłyszeć w ramach nadchodzącego przeglądu Truskawka. Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale również premiery audio i wideo. Wśród wykonawców zespoły ze Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia!

Poznaliśmy terminy i skład 3 koncertów tworzących Świdnicki Przegląd Muzyczny. Do udziału zostały zaproszone aktualnie najaktywniejsze zespoły z powiatu świdnickiego, które w marcu i kwietniu zaprezentują się na żywo w Klubie Bolko:

30 marca
Plethora [metal] + Dead Again [thrash metal ] + Disorder [death metal]
https://www.sok.com.pl/truskawka-1-przeglad/

6 kwietnia
Johnny Trzy Palce [alt country] + Toxide [hard rock] + Iluminator [funk]
https://www.sok.com.pl/truskawka-2-przeglad/ 

13 kwietnia
Collision [death metal] + The Shapeless One [hard/heavy] +  Mindless [grunge]
https://www.sok.com.pl/truskawka-3-przeglad/

Już wkrótce, zanim nadejdzie koncertowy maraton, Świdnicki Ośrodek Kultury udostępni składankę 27 utworów nagranych przez wszystkie uczestniczące zespoły. Nagrania były realizowane “na setkę” w sali teatralnej ŚOK od października do stycznia. Oprócz streamingu audio, dostępne będą również teledyski i zdjęcia dokumentujące przedsięwzięcie. 

Poniżej prezentujemy krótkie informacje na temat wszystkich zespołów biorących udział w Świdnickim Przeglądzie Muzycznym Truskawka (wg kolejności nagrań):

Johnny Trzy Palce (alt country)
Zwyciężyli na Truskawce 2012 a parę lat później wydali płytę “Wszystko będzie dobrze” (2015). I chyba tak jest! Mimo dosadnych tekstów (a może dzięki nim?) potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce.

Plethora (metal)
Powstali w 2013 roku i od tamtej pory są jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Występowali w wielu miastach Polski oraz na kilku edycjach przeglądu Truskawka i podczas WOŚP oraz Rock Przeciw AIDS. W 2017 roku wydali debiutancki album “Age of Changes”.

Toxide (hard rock)
Zespół powstał w zeszłym roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP. Aktualnie skład uzupełnia wokalistka Aneta a basista jest poszukiwany!

The Shapeless One (hard rock)
Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. W Klubie Bolko występowali tylko raz, za to w roli supportu Huntera. Poza tym, to drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic!

Iluminator (funk)
Wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada do prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Jak każdy, zaczynali od grania coverów a teraz prezentują autorski materiał.

Collision (death metal)
10 lat temu wydali pierwsze demówki i zaliczyli występ na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012) a nadchodzące nagrania z “setki” w teatrze być może wywołają jego następcę? Ostatni koncert w Klubie Bolko zagrali w styczniu 2018.

Dead Again (thrash metal)
Jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy. Z nową nazwą i odświeżonym składem przybędą zaprezentować premierowo materiał, który jeszcze w tym roku usłyszycie w wersji studyjnej. W składzie sami dawni sąsiedzi z Osiedla Piasta w Świebodzicach ;)

Disorder (death metal)
Reprezentanci Strzegomia wznawiają swoją działalność muzyczną! Występowali na Truskawce już kilka lat temu a w 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision.

Mindless (grunge)
Najnowszy i najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Ich premierowe kawałki usłyszycie już wkrótce on-line i podczas koncertów. Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Organizatorem Truskawki jest Świdnicki Ośrodek Kultury. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 08:35
środa, 29.7.2020 10:55
środa, 29.7.2020 10:43
środa, 15.7.2020 14:27
środa, 15.7.2020 13:06
wtorek, 14.7.2020 11:56
wtorek, 14.7.2020 09:11
środa, 10.6.2020 12:33
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica