komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 18 stycznia 2020

Piotra, Małgorzaty

[LIST CZYTELNIKA] Dlaczego linią 31A nie można jeździć po mieście?

wtorek, 30.10.2018 09:53 , komentarze: 8 , odsłony: 4125
kategorie artykułu:

- Dlaczego nie mogę jechać z Osiedla Młodych do centrum linią 31A kasując zwyczajnie bilet? - pyta nasz Czytelnik. Jak się okazuje podróżowanie po mieście autobusami MPK relacji Świdnica-Wałbrzych jest niemożliwe.

- Chciałem dojechać z osiedla na plac Grunwaldzki, więc wsiadłem w autobus jadący z Wałbrzycha, należący do MPK. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że kasowniki są pozaklejane a kierowca oznajmił mi, że jest to linia komercyjna. Dlaczego więc prywatnie przewoźnicy biorą pasażerów i za przysłowiową złotówkę wiozą ich z końca miasta na drugi, nie robiąc problemów? - zastanawia się pan Paweł.

O sytuację zapytaliśmy rzecznika MPK, Witolda Tomkiewicza. - Kierowca miał rację, linia 31A jest linią komercyjną. Oznacza to w skrócie wielkim, że nie obowiązują  w niej bilety komunikacji miejskiej w Świdnicy a bilety (paragony) wydawane przez MPK Świdnica. Kursy miejskie czy gminne, są kupowane w MPK Świdnica dla swoich mieszkańców przez gminy, w których odbywa się przewóz. Gminy kupują tzw wozokilometry na ściśle określonych liniach, których koszt pokrywają z wpływu z własnych biletów - to miasto emituje bilety, pobiera wpływy z karnej opłaty za przejazd bez opłaty - oraz z dotacji. Ta ostatnia pokrywa ulgi gminne, które zazwyczaj rozszerzają katalog ulg ustawowych  - wyjaśnia. Dodaje także, że choć linia 31A stworzona została przez MPK nie jest przedsięwzięciem dofinansowanym przez gminy. -  W autobusach linii 31A pasażerowie korzystają z ulg ustawowych, które refunduje Skarb Państwa a obowiązują w nich własne bilety/opłaty za przejazd. Także te miesięczne.

 

Wasze komentarze

Czy nie można zrobić jak do Jedliny? Do granicy miasta jako miejska linia 31 z miejskimi biletami, a poza granicami miasta jako linia komercyjna?
sobota, 17.11.2018 00:27 autor: Michał

Kolego autobus nikt nie chce obrazić pracowników mzk ale poczytaj w historii spółki skąd wziął się majątek wasz nie podważając ciężkiej pracy ludzi i rozsądnego zarządzania ale czy naprawdę uważasz że swidniczanin nie może jeździć 31
wtorek, 30.10.2018 22:21 autor: Tramp

Jak tak piszesz to może uzyskamy informacje od Ciebie jakie dofinansowaniem było spółki przez miasto przez ostatnie lata
wtorek, 30.10.2018 22:04 autor: Tramp

wczoraj, 19 godz temu
piątek, 17.1.2020 00:00
środa, 15.1.2020 09:49
niedziela, 12.1.2020 20:15
niedziela, 12.1.2020 14:08
1
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT