Kolejni kierowcy muszą zmienić miejsce na fotel pasażera

piątek, 16.7.2021 13:22 1054 1

Apele nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego czy opisywanie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tylko 15 lipca odebrali te dokumenty kolejnym 2 kierującym jadącym z prędkościami przewyższającymi o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość”.

98 km/h  i 94 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy 15lipca czerwca zostali zatrzymani na terenie gminy Żarów, w miejscach gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Pierwszy amator szybkiej jazdy został zatrzymany przed południem. To 46-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując samochodem osobowym marki Mazda w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszał się z prędkością 94 km/h, czyli aż o 54 km/h przekroczył dozwolony limit.

- Kilka minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford poruszał się z prędkością 98 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Czyli limit przekroczył o 58 km/h - informuje rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 16.07.2021 14:24
No sorry ale apelowanie do tych co z Bogiem i ludźmi się nie liczą to nic nie da.Zawsze się znajdą tacy co będą myśleli,że im się uda.Albo,że im wolno,że przepisy to nie dla nich.