komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 28 lipca 2021

Aidy, Marceli

Powstaną mieszkania dla osób w trudnej sytuacji życiowej oraz w kryzysie bezdomności

czwartek, 6.5.2021 08:29 , komentarze: 3 , odsłony: 4335
kategorie artykułu:

10 061 553,39 zł - dokładnie tyle dofinansowania uzyskała gmina Strzegom z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań przy ulicy M. Konopnickiej. Termin składania ofert w rozpisanym przetargu mija 12 maja.

Budowa małych mieszkań o podwyższonym standardzie skierowana będzie dla osób mieszkających w trudnych warunkach. 

Każde mieszkanie będzie miało swoje osobne wejście. Oferta ta jest skierowana do ludzi samotnych, opuszczających dom dziecka, dla mieszkańców, którzy znajdują się na listach mieszkaniowych, gdzie największe zapotrzebowanie to 1- lub 2-osobowe mieszkania.

Pomieszczenia tymczasowe dla niepłacących czynszu

Druga część projektu to noclegownia i pomieszczenia tymczasowe, które są skierowane do tych, którzy systematycznie od lat nie płacą za mieszkania. Zadłużenie za mieszkania w chwili obecnej to prawie 6 mln zł. Osoby, które podpisały ugody i mają zadłużenie, mogą być spokojne, jeśli je realizują. Podobnie jest z tymi mieszkańcami, którzy odpracowują zadłużenie (godzina pracy to 13 zł lub 15 zł). Ci, którzy nie płacą i mają wyroki sądowe bez uprawnienia do lokalu socjalnego, mogą się spodziewać wykwaterowania do noclegowni bądź pomieszczeń tymczasowych. Propozycja ta skierowana jest też do osób w kryzysie bezdomności, którym gmina chce w ten sposób pomóc wyjść "na prostą".. W noclegowni będzie pralnia, natryski, toalety, jadalnia i świetlica. W obiekcie tym będzie także filia Ośrodka Pomocy Społecznej, która będzie prowadzić swoją działalność, a także służyć osobom starszym.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja przy Konopnickiej składać się będzie z szeregów budynków jednorodzinnych o powtarzalnym, modularnym układzie funkcjonalnym, niepodpiwniczonych, dwukondygnacyjnych. Założono realizację 5 typów modułów, różniących się układami funkcjonalnymi oraz powierzchniami użytkowymi. Każdy pojedynczy budynek pomieści 2 osobne lokale/mieszkania- jeden dostępny bezpośrednio z poziomu terenu, drugi zaś- poprzez schody zewnętrzne. Wszystkie budynki pomieszczą łącznie 79 lokali mieszkalnych- dodatkowo w jednym z szeregów budynków stworzone zostaną trzy lokale pomocniczych usług socjalnych (pomieszczenie pralni z natryskami, pokój pracownika socjalnego z zapleczem oraz kuchnia z mała jadalnią). Na parterze 6 modułów w jednym z szeregów budynków realizowane będą warianty mieszkań dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W zakresie zagospodarowania terenu przewidziane jest wykonanie utwardzonych dojazdów/dojść (ciągi piesze i pieszojezdne),wykonanie miejsc postojowych/parkingów, usytuowanie miejsc na składowanie odpadów wraz z wykonaniem systemowych wiat systemowych, wykonanie ogrodzonego placu zabaw o nawierzchni bezpiecznej, wykonanie przyłączy: instalacji wodociągowej oraz sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej, wykonanie wewnętrznej linii zasilającej, oświetlenia i monitoringu, wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla części socjalnej, wykonanie trawników - czytamy w specyfikacji przetargowej.

Firma, która zostanie wybrana musi zadanie zrealizować w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy.

 

Wasze komentarze

Pan MICHAŁ DWORCZYK to Nasz najlepszy, najserdeczniejszy i najbardziej zaangażowany w sprawy Polaków Parlamentarzysta. Jeszcze nigdy Nasz region, jeszcze nigdy cała Polska nie była tak profesjonalnie i merytorycznie zarządzana i tak ZADBANA. Wielki wysiłek i poświęcenie Pana MICHAŁA DWORCZYK jest nieocenione!!!!!! NASZ PARLAMENTARZYSTA zapisze się na kartach historii jako WIELKI CZŁOWIEK, ODDANY OJCZYŹNIE I POLAKOM W NAJTRUDNIEJSZYCH LATACH PANDEMII I KRYZYSU, SZCZEPIEŃ, ZAPEWNIENIA STABILIZACJI I BEZPIECZEŃSTWA SPOŁECZEŃSTWA!!!! BARDZO PANU DWORCZYKOWI DZIĘKUJEMY, CAŁA POLSKA JEST WDZIĘCZNA!!!! ŻYCZYMY PANU DUŻO ZDROWIA I CZASU NA WYPOCZYNEK OD TYCH TRUDÓW I ZMARTWIEŃ. PROSZĘ O SIEBIE DBAĆ, BO MAMY TYLKO PANA...... TYLKO WAS MAMY DROGI RZĄDZIE, PREMIERZE I PREZYDENCIE. TYLKO WAS MAMY !!!! DUŻO ZDROWIA!!!!!

sobota, 08.05.2021 23:34:58 autor: DZIĘKUJEMY PANU DWORCZYKOWI

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 26.7.2021 14:04
poniedziałek, 26.7.2021 13:53
poniedziałek, 26.7.2021 13:27
poniedziałek, 26.7.2021 10:04
poniedziałek, 26.7.2021 09:39
poniedziałek, 26.7.2021 09:26
piątek, 23.7.2021 12:04
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec