[FOTO] Pszczelarze stracili całą pracownię w wyniku pożaru

piątek, 23.4.2021 16:07 5492 3

Pan Natan i jego teść od lat pasjonują się pszczelarstwem. W wyniku nieszczęśliwego wypadku we wtorek 13 kwietnia doszczętnie spłonęła ich pracownia. Do zdarzenia doszło w Słotwinie. Obaj stracili wszystkie narzędzia a także ramki pszczelarskie czy nadstawki.

Mężczyźni prowadzą swoją pasiekę pomiędzy Mokrzeszowem a Słotwiną a samo pszczelarstwo stało się pasją obu panów. Niestety, straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych przewyższają możliwości finansowe pszczelarzy.

- W przeciągu dosłownie kilku minut wszystko spłonęło a koszty sięgają blisko 50 tysięcy zł. Strażacy dzielnie walczyli z ogniem, ale ten był na tyle silny, że spalił nawet stojący obok metalowy kontener. W pracowni przechowywaliśmy ponad 800 ramek z suszem, około 200 ramek odrutowanych, korpusy - około 40 sztuk, wszystkie kraty odgrodowe, daszki, do tego wosk ok. 50 kg - opowiada pan Natan. - Tak naprawdę straciliśmy wiele lat swojej pracy i nie chcielibyśmy aby tak to się skończyło. Potrzebujemy POMOCY aby zacząć od początku..., czyli chcielibyśmy bardzo ODBUDOWAĆ spaloną pracownie, aby móc kontynuować naszą pasje - którą zaraziliśmy również już moje szkraby.

Osoby, które chciałyby wesprzeć pszczelarzy mogą dokonywać dobrowolnych wpłat poprzez portal zrzutka.pl. KLIKNIJ

fot. użyczone/arch. prywatne

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

niedziela, 25.04.2021 09:20
Otóż to.Ja że swoje 3pokojowe mieszkanie zapłaciłem ok.200 PLN za ubezpieczenie od pożaru powodzi i mam święty spokój Jak ktoś ma takie cenne rzeczy to powinien trochę myśleć.
Pastuszek sobota, 24.04.2021 19:43
Współczuję obu panom. Ale czy nie byłoby rozsądnym ubezpieczenie działalności?...
Pszczoła bez żądła sobota, 24.04.2021 06:53
Z biznesowego punktu widzenia to taka manufaktura przynosi niezłe dochody....