Po ujawnieniu nagrań PiS-u politycy PO chcą kontroli NIK-u

poniedziałek, 8.2.2021 17:52 2467 7

Po ujawnieniu przez jedną z wałbrzyskich telewizji nagrań zarejestrowanych podczas rozmów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Platforma Obywatelska chce, by sprawie przyjrzał się NIK oraz Ministerstwo Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Parlamentarzyści poinformowali o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 lutego.

Przypomnijmy. 

Po odejście do europarlamentu przez Annę Zalewską pieczę nad okręgiem wałbrzyskim przejął (nazywany złośliwie spadochroniarzem z Warszawy) Michał Dworczyk. Ta decyzja nie zyskała aprobaty części działaczy. A gdy Dworczyk na swoją prawą rękę w regionie powołał Kamila Zielińskiego, czara goryczy się przelała. Stworzono petycję do prezesa Kaczyńskiego o zmianę kierownictwa. Wśród jednych z jej orędowników jest właśnie Radosław Łoziński.

Czego ty człowieku, k…, prowokujesz - pyta Łozińskiego na nagraniu Czyż. - Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie… Chciałabym dlatego, byś się, k…, z boku przetrzymał, przestał z nimi, k…, knuć. Bo to do niczego nie doprowadzi. My i tak swoje przeprowadzimy - brzmi fragment rozmowy ujawnionej przez Dami Wałbrzych.

Nagranie lotem błyskawicy obiegło ogólnopolskie media. Władze partii w ślad za tym podjęły decyzję o rozwiązaniu struktur PiS w Wałbrzychu. 

3 lutego władze WSSE wydały oświadczenie.

Nawiązując do medialnych doniesień dotyczących Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., informujemy, że opisane w mediach zdarzenia miały miejsce ponad rok temu, w styczniu 2020 r. i nie wydarzyły się w siedzibie Spółki. WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. zareagowała na publikację powołując komisję ds. mobbingu, która po analizie materiału dowodowego stwierdziła, iż: przedmiotowa sytuacja, do której doszło na początku 2020 roku, w myśl definicji art.943 § 2 Kodeksu Pracy nie znajduje znamion mobbingu. Jednocześnie informujemy, że działania uczestników wyżej wymienionych zdarzeń nie należą do społecznie akceptowalnych, mają wymiar precedensowy i nie stanowią standardu zachowań zespołu WSSE. Uczestnicy opublikowanych rozmów wykazali się brakiem świadomości, jak prywatne konflikty oraz używany język komunikacji wpłyną na wizerunek Spółki. Spółka WSSE „INVEST-PARK” przywiązuje dużą wagę do kultury osobistej pracowników, stosowania ogólnych zasad etyki w miejscu pracy oraz poszanowania ogólnie obowiązujących zasad kultury biznesu. Świadczą o tym dotychczasowe działania WSSE „INVEST-PARK”, poparte osiągnięciami na gruncie współpracy i wspierania przedsiębiorców oraz partnerów biznesowych - czytamy w piśmie.

Nepotyzm, brak transparentności i racjonalności w dysponowaniu środkami, działanie na szkodę Spółki, partyjniactwo, zastraszanie i wywieranie presji - tak w kilku słowach można opisać obecną sytuację w w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Struktury partii PiS w Wałbrzychu zostały rozwiązane, a wszyscy członkowie usunięci. Jest to również bardzo ważny kontekst całej sprawy, ponieważ stało się to właśnie po doniesieniach medialnych o nieprawidłowościach w „Invest-Park” - mówili podczas konferencji politycy PO. - W trybie nadzoru wnosimy do NIK i Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii o skontrolowanie ostatnich lat działalności spółki, która wcześniej była wzorcową strefą ekonomiczną w kraju! Do Państwowej Inspekcji Pracy zwróciliśmy się natomiast z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w zakresie działań o charakterze mobbingu - dodali.

Zapis z konferencji:

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Max sobota, 24.07.2021 06:18
A Renata co tam robi ?
Patriota sobota, 20.02.2021 13:19
Tymczasem wróble na rejonie ćwierkają, że starych towarzyszy mają zastąpić...
Miękiszony kapiszony i korniszon wtorek, 09.02.2021 08:56
Nakradliśmy, zadłużyliśmy, spier..lamy!
Rysiek poniedziałek, 08.02.2021 18:16
Tymi taśmami nikt się nie przejął bo każdy co miał z tym coś wspólnego wyleciał z PISu i stracił stołek nie jak w PO.
wtorek, 09.02.2021 05:03
Jak to peofile gadali? Z nami nic ci nie grozi...
Autor poniedziałek, 08.02.2021 19:25
Jak ten bur...el padnie, to prokuratura nie nadąży ze śledztwami,
poniedziałek, 08.02.2021 18:27
Zróbcie kontroli poselską. PiS ma tylko "Misoewiczów" bez kwalifikacji na...