komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Olga Tokarczuk rezygnuje z przyjęcia tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska

piątek, 25.9.2020 13:41 , komentarze: 61 , odsłony: 11860
kategorie artykułu:

24 września podczas sesji Sejmiku radni uhonorowali noblistkę Olgę Tokarczuk oraz bp Ignacego Deca tytułami honorowych obywateli Dolnego Śląska. Pisarka oświadczyła jednak, że z zaszczytu rezygnuje.

- Szanowni Państwo, dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali moją kandydaturę do tytułu honorowej obywatelki Dolnego Śląska i czuję się zaszczycona tym wyróżnieniem. Niestety jednak nie mogę przyjąć tego tytułu. Wyróżnienie to, zamiast być radosnym świętowaniem poczucia wspólnoty, stanowi ilustrację bolesnego rozdarcia naszego społeczeństwa, zaś świadome kreowanie tej sytuacji, a co za tym idzie podsycanie emocji towarzyszących temu wyborowi, antagonizuje mieszkańców Dolnego Śląska jeszcze bardziej. Z przykrością więc zmuszona jestem odmówić przyjęcia tej godności, ponieważ nie chcę stać się obiektem takich działań i elementem tej gry - napisała noblistka.

Za przyznaniem Tokarczuk tytułu zagłosowało 32 radnych, nikt nie był przeciwny.

Noblistka Olga Tokarczuk i bp Ignacy Dec honorowymi obywatelami Dolnego Śląska

 

Wasze komentarze

Ale skoro jej tak źle w ojczyźnie to niech wyjedzie...
sobota, 26.09.2020 09:58 autor: Andrzej64
Brawo!!! w punkt
niedziela, 27.09.2020 19:43 autor:
Brawo
środa, 07.10.2020 08:45 autor: zxc
brawo Pani Olgo czarni moga byc honorowani w tym durnym...
poniedziałek, 28.09.2020 19:26 autor: noworudzianin
Być wyróżnionym wspólnie z Decem to jak być ukaranym.
poniedziałek, 28.09.2020 13:04 autor: Fiko
No i gitara. A w domyśle ,,kij jej w oko,,
niedziela, 27.09.2020 18:19 autor: Zazu
Nie czuje się Polką, to i ten tytul by...
niedziela, 27.09.2020 12:33 autor: Liubliu
Honorowi Obywatele Dolnego Śląska to ci,którzy zebrali kasę potrzebną na ratowanie życia 18-letniej Julki z Radkowa.Dec czy Tokarczuk to tylko tło dla rozgrywek partyjnych aktywistów.

sobota, 26.09.2020 12:39:21 autor: Maschinengewehrschütze

A kto to ta Tokarczuk ? Takie niepolskie nazwisko.
sobota, 26.09.2020 11:44 autor:
W Izraelu mieszka ich dużo
sobota, 26.09.2020 12:00 autor: Gomułka
Bo to zła kobieta jest
sobota, 26.09.2020 12:59 autor: Rabin
Brawo Pani Olgo!
sobota, 26.09.2020 09:25 autor: Jan
Panie biskupie Dec jej zachowanie świadczy tylko o niej a...
piątek, 25.09.2020 17:06 autor: Małolat
Tak zgadzam się z małolatem
piątek, 25.09.2020 18:11 autor: Dziadek
Ludzie, skąd w Was tyle złości i niechęci do drugiego...
piątek, 25.09.2020 17:38 autor: Postronny.
Jak tam sprawa z Szalejowa Górnego?
piątek, 25.09.2020 17:15 autor: gazpacho
Radiomaryjny nienawistnik honorowym obywatelem? Żałosne.
piątek, 25.09.2020 17:13 autor: gazpacho
To prawda żydzi tak maja nienawidzą siebie i innych
piątek, 25.09.2020 15:40 autor: Andrzej64
Bardzo słusznie mądra kobieta.
piątek, 25.09.2020 16:02 autor: Borys
w zupełności popieram wpis