komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Premier i minister po pobiciu policjantów chcą zaostrzenia kar dla sprawców

środa, 16.9.2020 12:57 , komentarze: 17 , odsłony: 6253
kategorie artykułu:

PO PUBLIKACJI DOBA.PL. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dot. bezpieczeństwa funkcjonariuszy policji zapowiedział zmiany w kodeksie karnym. To reakcja na zdarzenie do jakiego doszło w Pastuchowie w ubiegłą sobotę.

- Widzieliśmy na filmie, jak kilka dni temu niedaleko Jaworzyny Śląskiej na Dolnym Śląsku doszło do bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowanego zajścia - brutalne pobicie policjantki i policjanta przez uczestników tego zajścia - mówił premier.

Według informacji szefa rządu tego typu zdarzeń jest coraz więcej. W trakcie konferencji minister MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział zmiany w prawie mające chronić policjantów. Chodzi o zaostrzenie kar, ale także programy wsparcia dla funkcjonariuszy.

Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo policji powinno być wzmocnione, bo oni dbają o nasze bezpieczeństwo i za to chcę im podziękować. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i zrobimy wszystko, żeby Wasze bezpieczeństwo jeszcze umocnić. Razem z min. Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa również policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje, jak ta na filmiku, nie mogą mieć miejsca - dodał premier.

Minister Kamiński podziękował dwójce funkcjonariuszy z garnizonu świdnickiego, którzy padli ofiarą agresji ze strony mieszkańców Pastuchowa.

Według danych Komendy Głównej Policji, na przestrzeni ostatnich kilku lat, mieliśmy ponad 20 tysięcy przestępstw polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. 50 tysięcy policjantów zostało znieważonych. 

- Te statystyki mówią, że musimy zwalczać przestępstwa przeciwko policjantom - zapowiedział Kamiński. - Do końca miesiąca przedstawię projekt nowelizacji przepisów i ich zaostrzenia - dodał.

47-letniemu Pawłowi S., i jego synowi za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych grozi do 10 lat więzienia. Wobec mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Film z zajścia opublikowaliśmy jako pierwsi:

CZYTAJ TAKŻE:  

[FOTO] Ojciec z synem pobili policjantów. Usłyszeli kilka zarzutów!

[WIDEO] Rodzina mężczyzn zatrzymanych za pobicie policjantów zabiera głos

Jest decyzja sądu ws. aresztu dla ojca i syna oskarżonych o pobicie policjantów

 

 

Wasze komentarze

Skasujcie ten film i dajcie od początku sytuacji. Gliniarz...
środa, 16.09.2020 21:11 autor: Radoslaw
Klasyka, po awanturze był już spokój. Przyjechała policja i zadyma zaczęła się na całego. Czy było jakieś zagrożenie by stosować podduszanie? Delikwent nie podaje swoich danych to go poddusimy, pytanie po co? Mam wrażenie że policja nie próbowała zrobić porządku tylko próbowała postawić na swoim. Efektem są obite mordy i zagrożenie karą 10 lat więzienia dla dwójki podpitych facetów spod wiejskiego sklepu.

czwartek, 17.09.2020 08:15:13 autor: O

Breivik zabił 70 osób, dostał 21 lat
czwartek, 17.09.2020 15:01 autor:
Mongoł power! PiS więcej kasy dla patologii+
czwartek, 17.09.2020 09:51 autor: hehehe
Dziekujemy, prosimy o szczepionki
środa, 16.09.2020 23:00 autor:
czwartek, 3.12.2020 14:36
1
poniedziałek, 16.11.2020 00:00
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele