komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Świdnicki TBS będzie budował w Strzegomiu

środa, 1.7.2020 14:24 , komentarze: 2 , odsłony: 1657
kategorie artykułu:

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta podpisali list intencyjny wyrażający wolę współpracy w zakresie wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego na terenie Gminy Strzegom w ramach Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W wydarzeniu uczestniczyli także: zastępca prezydent Świdnicy Jerzy Żądło, zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Tomasz Marczak, prezes zarządu ŚTBS Mirosław Gałek i wiceprezes zarządu ŚTBS Tomasz Chojnowski.

To bardzo ważny dokument. Problem braku mieszkań dla osób, które nie są na tyle zamożne, aby je kupić, a nie mają jednocześnie uprawnień do otrzymania ich z puli miejskiej jest bardzo duży. Dotyczy to przede wszystkim ludzi młodych ale także emerytów, którzy szukają lokum w dobrym standardzie, zabezpieczającego ich potrzeby mieszkaniowe. Jestem zadowolona, że Świdnica ma TBS – jeden z pierwszych w Polsce, działający już od ponad dwóch dekad. Cieszę się, że Strzegom skorzysta z naszego doświadczenia – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.  

Gmina Strzegom wniesie tytułem aportu do ŚTBS Sp. z o. o. nieruchomość gruntową a także wkład pieniężny celem nabycia udziałów w Spółce.

Dziękujemy za wolę przyjęcia nas do Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To wielka szansa dla nas na rozwinięcie budownictwa pod wynajem. Potrzeby są bardzo duże. Mamy już przygotowany teren pod inwestycje, kolejny chcemy pozyskać. Liczymy na młodych ludzi, którzy będą chcieli wrócić do miasta. Deklarujemy także przeprowadzenie badań ankietowych, które pozwolą na określenie potrzeb rynku mieszkaniowego w Strzegomiu – mówił burmistrz, Zbigniew Suchyta.

Inwestycja będzie realizowana m.in. w oparciu o kredyt Banku Gospodarstwa Krajowego, przyznany na preferencyjnych warunkach z wykorzystaniem finansowania z Funduszu Dopłat. Burmistrz Strzegomia w ramach swoich kompetencji zadeklarował także wolę podjęcia starań w celu poszukiwania możliwości wsparcia finansowego budowy mieszkań przez gminę.

Szczegółowe zasady współdziałania w zakresie rozwoju i realizacji budownictwa mieszkaniowego oraz sposób realizacji wspólnych inwestycji określać będą odrębne umowy.

fot. W. Bąkiewicz/UM Świdnica 

 

 

Wasze komentarze

Łoj Boguś, to ty nie widzisz, że kolejny raz Zbigniew...
czwartek, 02.07.2020 07:40 autor: Dróbka
"Strzegom skorzysta z naszego doświadczenia" Ludzie, coś się komuś pomyliło. Zbigniew, czy cię szlak nie trafi po tych słowach? Czy oni już wszystko w tej biednej Świdnicy wybudowali? Przecież oni szukają łatwej kasy. Człowieku nie widzisz, że chcą nas wydymć. Przecież jest wiele innych sposobów na tanie budownictwo. Ale nie tu trzeba pomyśleć i wysilić mózgownicę. Łatwiej nabić kasę miastu pani Moskal.

środa, 01.07.2020 18:46:24 autor: Boguś

wczoraj, 11 godz temu
1
wczoraj, 12 godz temu
1
wczoraj, 18 godz temu
1
sobota, 17.10.2020 09:26
piątek, 16.10.2020 11:54
6
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec