Świdnicki stadion miejski z tytułem „Modernizacji Roku 2018”

piątek, 6.9.2019 08:18 2889 7

W czwartek, 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku". Świdnicka inwestycja, czyli  modernizacja stadionu miejskiego zdobyła I miejsce w ogólnopolskim głosowaniu internetowym w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Wszystko dzięki mieszkańcom i przyjaciołom Świdnicy, którzy przez kilka tygodni systematycznie oddawali głosy. Nagrodę w imieniu miasta odebrali Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy i Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz wykonawca zadania - Paweł Dąbrowski z firmy DABRO-BAU.   

- Dwa lata temu Ogród Różany, w poprzedniej edycji świdnickie lodowisko, a tym razem miejski stadion - kolejne nasze miejsca i obiekty, które poddane zostały gruntownej przebudowie, otrzymują tak zaszczytne wyróżnienia i tytuły. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali. To dla Państwa przeobrażamy zaniedbane miejskie przestrzenie w miejsca przyjazne, z których korzystacie coraz częściej i coraz liczniej  – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska

Konkurs ten, to okazja do promocji najciekawszych dokonań polskich inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie modernizacji, rewitalizacji, remontów czy renowacji i przeobrażania obiektów i przestrzeni. Liczba nadsyłanych zgłoszeń z całego kraju świadczy o randze konkursu. W tegorocznej XXIII już edycji konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury wizytowało 85 obiektów zakwalifikowanych do finału. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z nich - tytuł "Modernizacja Roku" oraz wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI wieku".

Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przebudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.

Stadion został dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.

Na arenie stadionu znajduje się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa oświetlona okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów). Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały stadion został nagłośniony i objęty monitoringiem. 

Wykonawcą zadania było konsorcjum - DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski - lider w partnerstwie ze spółką „BUD-ZIEM. Projekt przygotowała Autorska Pracownia Architektury Andrzej Grzybowski Świdnica oraz Biuro Realizacji Inwestycji Sławomir Sobusiak Jedlina Zdrój. 

Całkowity koszt przebudowy to ponad 9 milionów 900 tys. zł w tym dofinansowanie 1 milion 500 tys. zł, jakie miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

Koszty organizacyjne konkursu pokrył wykonawca inwestycji. 

 

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

środa, 11.09.2019 23:37
Stadion jest świetny. Wieczorami chodzimy tam biegać. Świdnica...
piątek, 06.09.2019 10:22
To już jest kpina totalna, fuszerka która jest objęta...
środa, 11.09.2019 23:36
Po pierwsze kłamiesz. I po drugie kłamiesz. Pisowski troll...
XXX piątek, 06.09.2019 12:25
Nastepny fachowiec
Fachura sobota, 07.09.2019 09:30
Nie trzeba byc fachowcem zeby widziec gowno.
piątek, 06.09.2019 20:00
Nie nam oceniac,sa od tego fachowcy ktorzy to odbierali.Ale zeby...
środa, 11.09.2019 23:35
A po coco to mega koszt. A publiczności tyle, że