komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Jarosław Kaczyński interweniuje ws. wolontariusza walczącego o prawa zwierząt

czwartek, 5.9.2019 11:50 , komentarze: 12 , odsłony: 2378
kategorie artykułu:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął interwencję ws. kontrowersyjnych decyzji jeleniogórskiej prokuratury a dot. kradzieży psów przez Konrada Kuźmińskiego, wolontariusza działającego w Dolnośląskim Inspektoracie Ochrony Zwierząt. Mężczyzna ratował wielokrotnie z opresji także zwierzęta z powiatu świdnickiego. 

Kuźmiński od kilku lat zajmuje się ratowaniem zwierząt na terenie całego naszego województwa. Ostatnio wraz z innymi społecznikami pomógł kilkumiesięcznemu szczeniakowi ze Świebodzic, któremu właściciel połamał łapy i miednicę, kopiąc go i maltretując przez dłuższy czas. Dzięki determinacji wolontariuszy został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.  Na ratunek inspektorzy przyszli także zwierzakom z pseudohodowli prowadzonej w Witoszowie Górnym czy zaniedbywanym krowom w Witoszowie Dolnym. Uratowali także przed śmiercią głodową psa z Wierzbnej, który jadł swoje odchody by utrzymać się przy życiu. Niestety, nie wszystkim podoba się działalność pana Konrada.

W marcu Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze postawiła mężczyźnie łącznie siedem zarzutów, w tym kradzieży rozbójniczej. Grozi mu za to nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jak jednak tłumaczy Kuźmiński w rozmowie z dziennikarzami, gdyby psów nie odebrał, wszystkie by umarły, bo były tak skrajnie zaniedbane. Do winy się nie przyznaje.

W ślad za kontrowersyjnym oskarżeniem interwencję poselską podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński,. Pismo od parlamentarzysty skierowane do Prokuratora Generalnego zostało za pośrednictwem Prokuratury Krajowej przekazane do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie zostanie rozpatrzone.

Wiceprezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt i prezes Fundacji Animal Rescue Poland w swoich pismach formułują zarzuty nadmiernego zaangażowania prokuratury w ściganie osób aktywnie działających na rzecz zwierząt – w tym wypadku dotyczy to osoby Konrada K. Po zweryfikowaniu zawartych w pismach twierdzeń o zajętym stanowisku prokuratura poinformuje zarówno wiceprezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, prezesa Fundacji Animal Rescue Poland jak i pana posła – mówi Onetowi prok. Katarzyna Bylicka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Co ciekawe w sierpniu tego roku Sąd Rejonowy w Kępnie nie miał wątpliwości i uniewinnił Kuźmińskiego od zarzutu kradzieży dwóch psów podczas jednej z interwencji. Wyrok nie jest prawomocny.

Do sprawy wrócimy. 

Foto na stronie głównej ze strony PiS.

 

Wasze komentarze

Czy jak kilka razy w życiu zrobiłem coś dobrego to...
piątek, 06.09.2019 07:06 autor: Taattt
i jeszcze jedno nawiązując do wypowiedzi: "Tak właśnie jak za komuny PiS i prezes Kaczyński chcą rządzić w Polsce". A PO to wcale nie chciało i nie chce rządzić Polską, prawda? Ach, jacy oni wspaniali.

czwartek, 05.09.2019 20:26:17 autor:

A co to jest retoryka katoli, pierwsze słyszę.
piątek, 06.09.2019 01:00 autor:
Jego brat jest twórcą powiedzenia :...
czwartek, 05.09.2019 16:20 autor:
Ciung cioula ciung ....dziadu !
czwartek, 05.09.2019 18:24 autor:
Brawo!
czwartek, 05.09.2019 17:33 autor:
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
1
dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 19.10.2020 14:54
2
poniedziałek, 19.10.2020 14:11
1
poniedziałek, 19.10.2020 11:21
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica