komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 22 sierpnia 2019

Cezarego, Tymoteusza

Działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

wtorek, 9.7.2019 13:58 , komentarze: 1 , odsłony: 2326
kategorie artykułu:

Dziś (09.07) od wczesnych godzin rannych świdniccy policjanci prowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z nadmierną prędkością, czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to od wielu lat główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Dlatego świdniccy policjanci dołączają się dziś do krajowych działań pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” ,które przeprowadzone są na terenie całego kraju w dniu dzisiejszym tj 09 lipca br. w godz. 6.00-22.00 Działania te, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych.

W przeprowadzaniu kaskadowej kontroli prędkości bierze udział kilka radiowozów ustawionych kolejno po sobie, często na bardzo krótkim odcinku. Widząc pierwszy radiowóz kierowca zwalnia, a chwilę później przyspiesza myśląc, że policja nie będzie mierzyła prędkości w kilku miejscach na tej samej drodze.

Kaskadowe kontrole prędkości sprawdzają się także w trasie, gdzie często ostrzegamy siebie przed policją mrugając światłami. Po mrugnięciu zwalniamy, mijamy patrol i podświadomie przypuszczamy, że nie napotkamy drugiego radiowozu.

Liczba zaistniałych wypadków drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym powoduje, że Polska w dalszym ciągu w porównaniu do pozostałych krajów UE znajduje się na wysokim niechlubnym miejscu. Przekraczanie dozwolonych prędkości jest jednym z głównych czynników wpływających na skutki zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również reagować na nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Świdnicka policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut.

 KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

Typowe złośliwe działania naszej dzielnej policji. Ale jakoś na co dzień ich na ulicy nie widać, wolą wozić dupy radiowozem i czaić się z radarami.

środa, 10.07.2019 22:45:20 autor: jagokogo

wczoraj, 9 godz temu
wtorek, 20.8.2019 18:29
środa, 14.8.2019 09:37
piątek, 9.8.2019 09:39
1
czwartek, 8.8.2019 10:06
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia