komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Sprawa tajemniczego morderstwa i samobójstwa z Grodziszcza do ponownego rozpatrzenia?

środa, 12.6.2019 08:54 , komentarze: 2 , odsłony: 11706
kategorie artykułu:

Do makabrycznego zdarzenia doszło 20 stycznia 2017 roku w godzinach porannych w Grodziszczu. 23-letni Martin Sz., spowodował wypadek na trasie Świdnica-Dzierżoniów. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć. W miejscu jego zamieszkania ujawniono zwłoki 59-letniej babci mężczyzny. Jak się okazało, kobieta została w brutalny sposób zamordowana. Po blisko roku prokuratura zakończyła śledztwo. Teraz zgodnie z decyzją Prokuratury Krajowej będzie musiała kontynuować postępowanie przygotowawcze.

Przypomnijmy:

20 stycznia 2017 roku tuż po godz. 4.00 rano na trasie Świdnica – Dzierżoniów doszło do wypadku drogowego spowodowanego przez 23-letniego Martina Sz., mieszkańca wsi Grodziszcze. Chłopak zmarł w szpitalu, a kierowca drugiego pojazdu, w który wjechało BMW kierowane przez Martina S. był poważnie ranny. Policjanci, którzy przyjechali chwilę po godzinie 7.00 rano, by poinformować rodzinę o tragedii, w domu w Grodziszczu, ujawnili podpalone zwłoki. Na miejsce wezwano straż pożarną. Szybko okazało się, że to 59-letnia kobieta, babcia 23-latka. Śledczy przypuszczali wówczas, że mężczyzna najpierw zabił swoją babkę, a potem popełnił samobójstwo wjeżdżając w inny samochód. 

Ustalono, że przyczyną śmierci kobiety było wykrwawienie wewnętrzne oraz zachłyśnięcie krwią na skutek szeregu ran kłutych w okolicy szyi. Podejrzewamy, że nożem - mówił prokurator Marek Rusin. Kobieta już po śmierci została podpalona.

Prokuratura przyjęła trzy hipotezy: samobójstwa rozszerzonego, zabójstwa i nieumyślnego spowodowania wypadku oraz napaści na babcię oraz jej zabójstwo i ucieczkę Martina Sz., przed tym sprawcą. W toku prowadzonego postępowania śledczy wystąpili do biegłych różnych specjalności o wydanie ekspertyz. Pierwszą i trzecią hipotezę prokuratura wykluczyła. Najbardziej prawdopodobne wydawało się więc morderstwo. We krwi młodego mężczyzny wykryto niewielki ilości marihuany, w miejscu jego zamieszkania zabezpieczono małą ilość narkotyku. Biegły, który sporządził portret psychologiczny wskazał jednak, że 23-latek ze względu na palenie marihuany w sposób ciągły mógł mieć omamy, które doprowadziły do psychozy. I tę wersję prokuratura przyjęła jako najbardziej prawdopodobną.

Co zatem zdarzyło się w domu w Grodziszczu? Według śledczych feralnej nocy doszło do kłótni pomiędzy babcią a wnukiem. Wtedy Martin Sz., uderzył kobietę a ta zaczęła przed nim uciekać. Przed domem doszło do tragedii. Mężczyzna zadał nożem Barbarze Z., aż 9 ciosów. Śmiertelnym okazał się ten zadany prosto w serce. Sprawca przeniósł ciało zamordowanej 59-latki do domu, owinął je w dywan, polał benzyną i podpalił. W wyniku zgromadzonego materiału dowodowego śledztwo zostało zakończone umorzeniem.

Bliscy Martina Sz.,za pośrednictwem swojego pełnomocnika, złożyli zażalenie na decyzję świdnickiej prokuratury. Departament Postępowania Przygotowawczego uznał, że umorzenie śledztwa ws. podejrzanego 23-latka jest przedwczesne, a decyzja została wydana bez wyczerpania inicjatywy dowodowej i w oparciu o niekompletny materiał dowodowy. Prokuratura Krajowa nakazała więc kontynuowanie postępowania przygotowawczego.

- Akta tej sprawy znajdują się w Prokuraturze Krajowej, czekamy aż drogą służbową wrócą do nas i wtedy podejmiemy decyzję - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Marek Rusin.

 

Wasze komentarze

Niech krajowa przetrzepie akta prokuratury w Dzierżoniowie te wszystkie umar zane .

sobota, 15.06.2019 04:50:12 autor:

Omamy to raczej nie po trawce. Chyba że syntetycznej.
czwartek, 13.06.2019 10:25 autor: Piku
czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 17.9.2020 09:32
czwartek, 17.9.2020 09:28
środa, 16.9.2020 08:46
wtorek, 15.9.2020 10:37
wtorek, 15.9.2020 09:41
wtorek, 15.9.2020 09:32
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Panek car sharing
Panek car sharing
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra