Znani aktorzy w Jaworzynie

czwartek, 9.10.2014 07:00 11833 4

Szyc, Grochowska, Kwiatkowska - m.in. te wybitne jednostki ze świata kina można spotkać w Jaworzynie Śląskiej. Miasto po raz kolejny stało się tłem planu filmowego.

Na zdjęciu Katarzyna Kwiatkowska

Zdjęcia kręcone są na terenie dworca kolejowego i Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Właśnie z tego powodu muzeum jest obecnie zamknięte dla zwiedzających. To co powstaje w Jaworzynie niestety owiane jest ścisłą tajemnicą. Jak wyjaśnił kierownik planu, z powodu klauzuli z japońskim reżyserem, nie może zdradzić zupełnie niczego i mimo wszystko nie udzieli żadnych informacji o produkcji. Jednak udało się nam ustalić, że sceny powstawały także w Warszawie, a film będzie nosił tytuł "Persona non grata" i opowiadać będzie o Japończyku, który pomaga Żydom. W historii opartej na faktach Borys Szyc wciela się w rolę agenta wywiadu, który nawiązuje współpracę z japońskim dyplomatą. W produkcji zobaczymy też Cezarego Łukaszewicza, Michała Żurawskiego, czy Lilię Czyżewską.

Jaworzyna Śląska nie pierwszy raz staje się tłem planu filmowego - np. przed rokiem nagrywano tu "Letnie Przesilenie" Michała Rogolskiego.

Czytaj: LETNIE PRZESILENIE – WOJNA I MIŁOŚĆ (FOTO I WIDEO Z PLANU ZDJĘCIOWEGO)

 

                                                                                                                                              Marlena Mech

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

fan poniedziałek, 13.10.2014 10:30
jeżeli gra Borysz Szyc to będzie kolejna porażka, zmarnowane pieniądze
czwartek, 16.10.2014 19:53
Też coś?! Co masz mu do zarzucenia?
aktor piątek, 10.10.2014 13:20
w Świebodzicach też to samo jest kręcone na stacji pkp oraz na słynnych już (z Czasu honoru i miasto 44) ruinach SIleny.
czwartek, 09.10.2014 19:55
Jakoś pusto na tym planie filmowym. Ciekawe ile dni będą