komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

„Koloratorium” – za nami pierwszy etap programu. Szkoła ze Stanowic w woj. dolnośląskim w finale!

środa, 23.9.2020 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 210
kategorie artykułu:

Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów – wśród nich Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanowicach w powiecie świdnickim. Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy już 13 listopada!

Wraz z początkiem roku szkolnego, po letniej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji o punkty w ramach najnowszej edycji programu „Koloratorium”. W pierwszym etapie projektu, który trwał od 6 grudnia 2019 roku do 18 września 2020 roku, młodzi odkrywcy angażowali się w wykonywanie zadań indywidualnych i grupowych. Na bazie materiałów dydaktycznych oraz eksperymentów z „Koloratorium” nauczyciele przeprowadzali wyjątkowe zajęcia dla swoich podopiecznych. Wszystkie te aktywności przekładały się na punkty, a co za tym idzie – miejsce danej placówki w rankingu. – „Koloratorium” to wiedza, inspiracja i dobra zabawa. Dzięki udziałowi w programie, uczniowie mogli poczuć się jak detektywi na tropie zagadek, przygotowując portret pamięciowy tajemniczego stworka czy też odkrywając genetyczny odcisk palca w postaci DNA. Najnowsza odsłona programu, mimo wcześniejszego zawieszenia zajęć szkolnych oraz zamknięcia placówek w związku z epidemią koronawirusa, jest pod wieloma względami rekordowa, a uczestnicy spisali się na medal! Efekt ich zaangażowania to aż 3183 prac literackich i plastycznych oraz 721 zrealizowanych lekcji inspiracyjnych – mówi Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej z FFiL Śnieżka SA.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 szkół, w tym jedna placówka z woj. dolnośląskiego (powiat świdnicki): Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanowicach.

Przed finałową 30-stką ostatnie już, filmowe wyzwanie. W związku z tym, że niektóre szkoły biorące udział w konkursie od września kontynuują naukę w trybie zdalnym, a dynamicznie rozwijająca się sytuacja w kraju może spowodować zwiększenie liczby takich placówek, organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy mieli równe szanse. Zmodyfikowane zostały więc pierwotne zasady produkcji krótkiego filmu wprowadzającego widzów w świat gry planszowej Koloratorium „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Uczestnicy mają teraz zmontować kolaż z filmów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Do zdobycia jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali. Jest więc o co powalczyć!

Dzięki ogólnopolskiemu programowi FFiL Śnieżka SA „Koloratorium” profesjonalne „pracownie marzeń” – sale biologiczno-chemiczne wraz z wyposażeniem zyskało już do tej pory 14 szkół podstawowych. W realizowanej obecnie, II ogólnopolskiej odsłonie projektu biorą udział 164 publiczne i niepubliczne placówki szkolne z całego kraju. W ten sposób, Śnieżka tworzy młodym ludziom jak najlepsze warunki do odkrywania dziedzin nauki, które są dla firmy z branży chemii budowlanej szczególnie bliskie.

Etap finałowy „Koloratorium” potrwa od 21 września do 23 października, później przyjdzie zaś czas na ocenę prac przez jury. Emocje sięgną zenitu 13 listopada br., kiedy to poznamy zwycięzców.

Zachęcamy do odwiedzenia FanPage „Koloratorium” na Facebooku i strony internetowej https://koloratorium.pl gdzie na bieżąco śledzić można przebieg konkursu, a także znaleźć inspirujące eksperymenty oraz naukowe ciekawostki.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.11.2020 09:54
poniedziałek, 19.10.2020 14:36
1
poniedziałek, 19.10.2020 11:21
poniedziałek, 12.10.2020 12:47
3
środa, 23.9.2020 10:17
wtorek, 15.9.2020 09:41
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica