Kolejnych dwóch kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów

poniedziałek, 18.9.2023 16:20 616 0

16 września policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi, zatrzymano im także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a ich konta zasiliły punkty karne. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów drogowych.

W sobotę, 16 września na ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Około godziny 22.10 mundurowi zatrzymali jadącego w kierunku centrum Świdnicy od Modliszowa 23-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel, który jechał z prędkością 111 km/h. Sprawca przekroczył prędkość aż o 61 km/h i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych.

20 minut później, w tym samym miejscu policji zatrzymali 42-latkę, która kierując samochodem osobowym marki Hyundai jechała z prędkością 104 km/h. Sprawczyni przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Na miejscu ukarana została mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych.

Oboje stracili także uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

- Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego - apeluje mł. asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)