Kolejny rocznik absolwentów Zespołu Szkół wypuszczony w świat

czwartek, 5.5.2022 12:53 532 0

Po czterech latach nauki w Zespole Szkół w Strzegomiu, absolwenci Technikum Informatycznego i Technikum Handlowego otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz przed nimi matura i nowe, dorosłe życie. Bez sprawdzianów, klasówek, odpytywania na lekcji i usprawiedliwień od rodziców. Teraz już samodzielnie pokierują własnym życiem, dokonają własnych, świadomych wyborów bez pomocy nauczycieli i wychowawców.

 29 kwietnia w auli szkoły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów, którzy z rąk dyrekcji i wychowawczyń - Anny Spychalskiej (kl. IV TI) i Anny Czubali (kl. IV TH) odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Na szczególne uznanie zasługuje Michał Pawlica, absolwent Technikum Informatycznego, który ukończył szkołę z wyróżnieniem, osiągając średnią ocen 5,48 z – uwaga! - 33 przedmiotów! Michał otrzymał również tytuł i statuetkę Superabsolwenta. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał również Denis Iwaszutin, także absolwent Technikum Informatycznego.

Zakończenie nauki w szkole średniej to także okazja do wręczenia nagród uczniom, którzy przez cztery lata wyróżniali się w różnych dziedzinach. Michał Pawlica - prawdziwy człowiek renesansu - otrzymał nagrody za sukcesy sportowe, za udział w konkursach historycznych, a także SUPERMOLA KSIĄŻKOWEGO za największą ilość wypożyczonych i przeczytanych książek z biblioteki szkolnej.
Oliwier Olechno (4TI) i Daria Konieczny (4TH) otrzymali nagrody ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk, które osobiście wręczyła Agnieszka Jędrasik- Zabój, która zaszczyciła nas swoją obecnością na pożegnaniu absolwentów.

 Wszyscy uczniowie klasy czwartej Technikum Handlowego otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy za opiekę nad cmentarzem żydowskim znajdującym się w Strzegomiu przy ulicy św. Jadwigi.
Zgodnie z tradycją szkoły, uroczystość zakończenia klas czwartych przygotowały klasy trzecie po gimnazjum wraz z wychowawcami - Elżbietą Milańczyk i Piotrem Rudnickim. Było miło, czasem wesoło, czasem wzruszająco, a już na pewno zaskakująco, gdy scenę przejęli maturzyści. W oryginalny sposób nie tylko podziękowali swoim nauczycielom, ale także złożyli im życzenia.
Teraz pozostaje już tylko trzymać za nich kciuki na maturze, która sprawdzi ich wiedzę i umiejętności z ostatnich czterech lat nauki w szkole średniej.

foto - UM Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)