komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 24 lutego 2021

Macieja, Bogusza

Kolejny pijany kierowca zatrzymany

czwartek, 18.2.2021 08:24 , komentarze: 0 , odsłony: 636
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, świdnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 46-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Tak też było i w tym przypadku. 

16 lutego tuż po godz. 16.00  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Dobromierz zatrzymali pojazd marki Peugeot. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, że kieruje pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
2
wtorek, 23.2.2021 08:16
poniedziałek, 22.2.2021 11:11
poniedziałek, 22.2.2021 09:30
2
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra