komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Kolejny odcinek ulicy Wałbrzyskiej do remontu

środa, 20.6.2018 11:49 , komentarze: 6 , odsłony: 1648
kategorie artykułu:

We wtorek, 26 czerwca o godzinie 10.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z rozpoczęciem prac na ulicy Wałbrzyskiej, na odcinku od ul. Traugutta do al. Niepodległości. W pierwszym etapie roboty drogowe będą realizowane na drodze od skrzyżowania z ul. Lelewela do al. Niepodległości.  Wprowadzone zostanie oznakowanie objazdowe dla zamkniętego odcinka ulicy.

Dla pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ul. Sprzymierzeńców, ul. Polna Droga, do ronda Ireny Sendlerowej  lub alternatywnie poprzez ul. Żeromskiego, ul. Komunardów,  ul. Sikorskiego do drogi krajowej nr 35. Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców  poprzez Traugutta  oraz od ul. Komunardów poprzez ul. Spacerową, Małą i Kolejową.

Dla pojazdów wjeżdżających do miasta, główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami Polan Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości.  Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Dojazd do ulicy Lelewela, oraz dworca kolejowego możliwy będzie od strony ul. Żeromskiego przez pl. Grunwaldzki lub ul. Dworcową.

W trakcie prac zostanie wykonana nowa kanalizacja deszczowa, poprawiona konstrukcja jezdni, powstaną również nowe chodniki oraz oświetlenie drogowe. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.  Jego koszt to ponad 1 milion 720 tysięcy złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50 % ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta.

Po zakończeniu etapu pierwszego wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie odcinek drogi od ul. Lelewela do ul. Traugutta. O tym będziemy informować Państwa w późniejszym terminie. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

W związku z remontem ul. Wałbrzyskiej przewidywane są następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

Wasze komentarze

Pozostanie jedyne 99% dróg do wyremontowania... Dobre i to.
środa, 20.06.2018 14:15 autor: qwerty
Jesteś głupio złośliwy.
środa, 20.06.2018 21:09 autor:
Ale szczery i prawdomówny
czwartek, 21.06.2018 08:04 autor: :)
Więc totalnie brak ci obiektywizmu
piątek, 22.06.2018 09:35 autor: 12345

piątek, 15.2.2019 10:51
4
piątek, 15.2.2019 08:42
18
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra