Kolejny kierowca zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

środa, 20.10.2021 11:27 220 0

35-letniego kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu. Kolejny raz policjanci przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownicę swoich pojazdów bez prawa jazdy. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy! Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego poruszał się samochodem osobowym marki Audi bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w nocy z 17/18 października w Strzegomiu na Alei Wojska Polskiego przez tamtejszych funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy z 2021 roku mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Mówimy stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje ponownie sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku wynosi pięć lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)