komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 15 stycznia 2021

Pawła, Arnolda

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

piątek, 27.11.2020 10:13 , komentarze: 0 , odsłony: 505
kategorie artykułu:

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu aż trzech takich kierowców.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde „podejrzane” zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do samych kierowców o rozsądek, a do świadków o właściwą reakcję na lekkomyślne zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii.

- 25 listopada policjanci Ogniwa Patrolowego-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy  zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 38-latek, zatrzymany na terenie Świdnicy. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 32-latek zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Mężczyzna  kierował samochodem osobowym marki Renault Megane mając ponad 1 promil  alkoholu w organizmie. Kolejny kierującym na podwójnym gazie zatrzymany został na terenie Świdnicy kiedy kierował samochodem osobowym marki Fiat Stilo, okazał się nim nuć 39latek, który w chwili zatrzymania miał około 1 promila alkoholu w organizmie - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo drogowe, którego się dopuścili grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
7
środa, 13.1.2021 13:11
1
poniedziałek, 11.1.2021 08:00
11
niedziela, 10.1.2021 09:52
1
piątek, 8.1.2021 09:02
czwartek, 7.1.2021 13:12
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra