komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 4 czerwca 2020

Kwiryny, Franciszka

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na terenie naszego powiatu

wtorek, 11.2.2020 10:56 , komentarze: 2 , odsłony: 1743
kategorie artykułu:

3 dni i 5 zatrzymanych praw jazdy za rażące przekroczenie prędkości. 115 km/h, 112 km/h, 108 km/h 106 km/h i 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się pięciu kierujących zatrzymanych w ciągu trzech dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. 

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Doba.pl 

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. 

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy. Wystarczyły trzy dni, aby pięciu kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego zatrzymany na terenie gminy Dobromierz 9 lutego br. w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 65 km/h. Mężczyzna  kierując samochodem osobowym marki  Alfa Romeo na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h, czyli jechał aż o 65 km/h za szybko.  Mundurowi wszystkim pięciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze ukarali kierujących zgodnie z taryfikatorem.

/KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

Też tak uważam
wtorek, 11.02.2020 21:09 autor:
Karać i jeszcze raz karać
wtorek, 11.02.2020 12:38 autor:
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
wtorek, 2.6.2020 12:25
wtorek, 2.6.2020 11:07
poniedziałek, 1.6.2020 09:32
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica