komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 20 sierpnia 2019

Bernarda, Samuela

Kolejne miesiące ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"

czwartek, 18.7.2019 10:19 , komentarze: 0 , odsłony: 1023
kategorie artykułu:

Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko a przede wszystkim trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikują każde zgłoszenie na terenie powiatu świdnickiego. 

W okresie styczeń - czerwiec 2019 r. podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 831 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 362 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 118 wyeliminowany. 

Najczęściej oznaczano kategorie to

- przekraczania dozwolonej prędkości (364 zgłoszenia),

- nieprawidłowe parkowanie (196 zgłoszeń),

- spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (102 zgłoszenia).

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego. 

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. 

KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 min temu
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
piątek, 16.8.2019 10:17
2
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D