Kolejne mandaty i zatrzymane prawo jazdy

czwartek, 5.5.2022 08:00 1550 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego kontrolując zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

- 2 maja tuż przed godziną 19.00,  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę samochodu osobowego marki Ford. 39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego na terenie  Świdnicy -w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h poruszał się z prędkością 105 km/h( przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h). Kilka minut później, bo po godzinie 19.00 w tym samym miejscu w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny amator szybkiej jazdy. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Subaru. 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się z prędkością 120 km/h. (przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h) - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Za tak znaczne przekroczenie  prędkości na kierowców nałożono mandaty - na 39-latka w wysokości 1 tys. 500 złotych, a na 45-latka w wysokości  2 tys.  złotych,  a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

 foto - KPP Świdnica

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)