komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Kolejka przed wejściem do szpitala. Pacjenci muszą mieć zmierzoną temperaturę, wypełniają też ankietę

wtorek, 13.10.2020 11:20 , komentarze: 4 , odsłony: 2455
kategorie artykułu:

Nawet 40 minut spędzają w kolejce pacjenci, którzy chcą wejść na teren szpitala Latawiec w Świdnicy- informują nasi czytelnicy. Kolejka ma związek z wprowadzeniem obowiązkowego pomiaru temperatury przez termo-bramkę oraz wypełnienie ankiety zdrowotnej.

Przypomnijmy, że w szpitalu nadal utrzymywany jest zakaz odwiedzin (wyjątek stanowi wyrażenie zgody przez personel, stan terminalny chorego lub jego zły stan psychiczny ze względu na rozłąkę z najbliższymi).

Przed tygodniem zlikwidowano do odwołania porody rodzinne. Do laboratorium należy umawiać się telefonicznie. Wstrzymane zostały przyjęcia na oddział chirurgii, laryngologii, natomiast na bloku operacyjnym wykonywane są tylko zabiegi ratujące życie. Ma to związek z ostatnimi przypadkami zakażeń personelu w szpitalu. 

ZASADY WEJŚCIA DO SZPITALA (DLA PACJENTÓW)

1. Przed budynkiem szpitala zakładamy maseczkę ochronną. Wchodzimy przez wejście główne do szpitala. Dezynfekujemy ręce.

2. Zgłaszamy się do punktu informacyjnego w holu głównym, bez osoby towarzyszącej, z wyjątkiem dzieci i osób z dysfunkcjami, uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się.

3. Jako opiekun dziecka lub osoby z niepełnosprawnością, na teren szpitala może wejść i w oddziale przebywać tylko 1 osoba.

4. Informujemy personel o celu wizyty w placówce – np. przyjęcie planowe, ustalenie terminu przyjęcia do szpitala, poradni lub pracowni, kontrola po zabiegach operacyjnych itp.

5. Osoba wchodząca na teren szpitala ma automatycznie mierzoną temperaturę w termo-bramce a następnie samodzielnie lub przy pomocy personelu wypełnia ankietę wstępnej kwalifikacji.

6. W razie podwyższonej temperatury > 37,3ºC oraz zakreślenia w ankiecie co najmniej jednej odpowiedzi TAK – osoba wchodząca nie przechodzi dalej – czeka na decyzję personelu medycznego działu, do którego się udaje.

7. Po weryfikacji personel punktu kieruje pacjenta do odpowiedniego działu szpitala lub odmawia wejścia na teren szpitala i proponuje kontakt z lekarzem POZ. Ankietę pacjent przekazuje personelowi działu docelowego (oddziału, poradni, pracowni). Bez wypełnionej ankiety pacjent nie ma prawa przebywać na terenie szpitala.

8. Jeżeli Pani/Pan jest pacjentem naszego szpitala, opuszczanie sali chorych w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum.

 

Wasze komentarze

W Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu ,...
wtorek, 13.10.2020 13:58 autor: otoczka prawdy
wczoraj, 21 godz temu
środa, 21.10.2020 15:53
środa, 21.10.2020 09:22
2
środa, 21.10.2020 08:31
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele