Kolarze rywalizowali w Świebodzicach. Za nami Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej [FOTO]

wtorek, 6.6.2023 11:31 601 0

W ubiegłą sobotę (3 czerwca) w kompleksie sportowym przy ul. Rekreacyjnej odbyła się fantastyczna impreza rowerowa pn. Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – wyścig w Świebodzicach.

Na stadionie zebrała się bardzo liczna grupa miłośników kolarstwa, w wieku od 2 do 14 lat wraz z trenerami, rodzinami i opiekunami. W wyścigach udział wzięło około 165 uczestników z różnych miast m. in. z: Brzegu, Włoszakowic, Jeleniej Góry, Leszna, Chojnowa, Oborników Śląskich, Polkowic, Jaworzyny Śląskiej, Głuchołazów, Wałbrzycha oraz Świebodzic.

Jedna z zawodniczek przyjechała na wyścig z Kołobrzegu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim, Prezesem Stowarzyszenia Mateuszem Rosiakiem, Zastępcą Dyrektora Wyścigu Władysławem Żyndulem. Burmistrz Miasta życzył kolarzom wspaniałej zabawy, rywalizacji fair play oraz jak najlepszych wyników. Dodatkowo podziękował za świetną i profesjonalną organizację wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. W wydarzeniu udział wzięli również członkowie klubu Jan Paduch, Ryszard Szram, Aleksandra Kanak, Władysław Góra oraz sędzia głowny delegatury DZK Tadeusz Daszkiewicz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom za udział w zawodach.

Organizatorem wydarzenia sportowego było Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej, dzięki przyznanej dotacji z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert.

Wyniki wyścigów dostępne będą wkrótce na stronie www.wynikizawodow.eu 

Gmina Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)