komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Kilkadziesiąt kontroli drogowych i mandatów

środa, 5.5.2021 12:17 , komentarze: 1 , odsłony: 987
kategorie artykułu:

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami zdarzeń drogowych. Świdniccy policjanci cyklicznie przeprowadzą wzmożone działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. Dlatego też w piątek 30 kwietnia na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dbając o bezpieczeństwo na drogach przeprowadzili 30 kwietnia na terenie naszego powiatu świdnickiego kolejną już w tym roku akcję „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. W trakcie działań funkcjonariusze dokonali 65 kontroli drogowych.

Po raz kolejny okazało się, że na drogach powiatu świdnickiego nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili 45 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierujący łamiący obowiązujące przepisy prawa ukarani zostali mandatami. Miejsca pomiaru wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. W tym dniu troje amatorów zbyt szybkiej jazdy straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące za nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 14.6.2021 10:48
2
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D