Kierowca z aktywnym zakazem zakończył ucieczkę kolizją z radiowozem

wtorek, 5.10.2021 09:44 768 0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podjęli pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu mężczyzna spowodował kolizję z radiowozem. Po zatrzymaniu 26-latka okazało się, że ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W Świebodzicach na ul. Świdnickiej, policjanci drogówki zauważyli kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, który jechał z nadmierną prędkością. Dali więc kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował na sygnały świetlno-dźwiękowe i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg, który jednak nie trwał długo. Pościg zakończył się z chwilą, kiedy kierujący spowodował kolizję z radiowozem.

Pirat drogowy, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego podróżował wraz z 36-letnim pasażerem, również zamieszkałym w powiecie świdnickim. Przy obu mężczyznach ujawniono „zawiniątka” z białym proszkiem, który po poddaniu badaniom na testerze narkotykowym okazał się być amfetaminą. Mężczyźni posiadali po kilka porcji tego narkotyku.

W trakcie dalszych czynności okazało się, jednak że to nie koniec kłopotów mężczyzn.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw, że posiadanie narkotyków i niezatrzymanie się do kontroli drogowej to nie jedyne co 26-latek ma na sumieniu, bowiem posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani, usłyszeli również już zarzuty. 36-letniemu pasażerowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a 26-letniemu kierowcy do 5 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzn zdecyduje jednak Sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)