Kierowca pod wpływem substancji psychotropowych

piątek, 25.11.2022 08:18 1269 3

Funkcjonariusze świdnickiej komendy zatrzymali kierującego, u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że kierował pod wpływem substancji psychotropowych.

- 24 listopada br. policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta około godz. 03.00 na ul. Sybiraków zauważyli samochód osobowy marki VW. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że 33-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. 33-letni mieszkaniec Świdnicy za swoje czyny odpowie przed Sądem - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Brajdal niedziela, 27.11.2022 16:58
Dlaczego cały czas piszą że styl jazdy wskazywał że osoba...
Ja środa, 30.11.2022 14:02
Zeby nie wyszlo ze ktos sprzedal a wygladalo ze policja...
Sklepikarz sobota, 26.11.2022 08:44
Skontrolować bordową toyotę hilux która codziennie jeździ w strunę DDZ,...