Kierował pod wpływem narkotyków

wtorek, 10.5.2022 08:30 2434 0

W sobotę 7 maja policjanci świdnickiej drogówki patrolując rejon miasta około godziny 22.00 zauważyli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że za kierownicą siedzi 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, na którego za w/w wykroczenie policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne.

 - W trakcie przeprowadzanej interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i wiele wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli badanie krwi wykaże obecność substancji psychotropowych wówczas 21-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

foto - KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)