Kierował pod wpływem narkotyków. Miał ze sobą też ich zapas

poniedziałek, 28.11.2022 17:52 1365 2

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 29-letniego kierującego u którego przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie ich zapas.

- 28 listopada kilka minut po północy funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Peugeot. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. 29-latka podano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych - informuje  Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 29-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono porcję suszu koloru brunatno-zielonego. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

wtorek, 29.11.2022 14:55
Prawda jest taka ze policja nie zatrzymuje przez przypadek nikogo...
poniedziałek, 28.11.2022 22:18
Tylko jedno w głowie mam, koksu 5 gram ...