Kiedy poznamy kolejne terminy odmrażania gospodarki i życia społecznego? Jest data

wtorek, 26.5.2020 11:33 4332 5

- Najpóźniej w środę powinny być już wskazane konkretne daty dotyczące odmrażania kolejnych obszarów życia społecznego i gospodarczego - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller w rozmowie w PR24 przypomniał, że we wtorek odbędzie się spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Zapowiedział, że najpóźniej w środę powinny zostać wskazane terminy wdrażania kolejnych etapów odmrażania gospodarki i życia społecznego.

- Myślę, że już na tym posiedzeniu powinny zapaść ostateczne rozstrzygnięcia. A kwestie związane z ostatecznym ogłoszeniem tych rozstrzygnięć to jest na pewno ten tydzień. Myślę, że to powinno się odbyć najpóźniej jutro. Powinny być już wskazane konkretne daty dotyczące odmrażania kolejnych obszarów życia społecznego i gospodarczego - mówił Müller.

Pytany, czy będzie możliwość spędzenia wakacji zagranicą, odparł, że nie ma w tej kwestii pewności. - Wyjazd z kraju jest możliwy. Jednak powrót do kraju wiąże się z kwestią kwarantanny. W tej chwili to rozwiązanie pozostaje.(...) Podchodzimy do tego w sposób spokojny i zachęcamy do tego, aby korzystać z wypoczynku letniego w Polsce - dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

Natomiast we wtorek 26 maja resort zdrowia ma poinformować o znoszeniu obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Ze względu na to, że w 3 województwach w tym w śląskim,  mazowieckim i dolnośląskim występuje najwięcej zachorowań, prawdopodobnie na tym obszarze nakaz zostanie utrzymany. 

PAP/Red.Doba.pl

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

środa, 27.05.2020 07:41
Granice jak najpóźniej otworzyć!
Xxx wtorek, 26.05.2020 22:42
No i maja racje. Ten korona wirus to jedna wielka...
Knm wtorek, 26.05.2020 22:50
A jak zachorujesz to będziesz płakał
wtorek, 26.05.2020 11:42
Co z tego,że nakaz noszenia maseczek w naszym województwie ma...
SEiLA wtorek, 26.05.2020 11:57
Albo nagle wszyscy są chorzy i nie mogą ich nosić....