komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

Kiedy dzieci i młodzież wrócą do szkół?

czwartek, 11.2.2021 12:17 , komentarze: 2 , odsłony: 3402
kategorie artykułu:

11 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, ministra edukacji Przemysława Czarnka oraz wiceminister Marzeny Machałek. Tematem spotkania był powrót dzieci  i młodzieży do nauki stacjonarnej w szkołach oraz akcja szczepień nauczycieli.

Przypomnijmy. Uczniowie od końca października 2020 roku mają przeprowadzane zajęcia zdalne. Po kilkumiesięcznej przerwie do placówek kilka tygodni temu wróciły dzieci w klasach od I do III. Wcześniej trwało intensywne testowanie nauczycieli, 10 lutego zamknięte zostały listy chętnych, którzy chcą poddać się szczepieniu. W sumie jest to ponad 268 tysięcy osób w całym kraju (65% uprawnionych). Od 11 lutego akcja podawania preparatów powinna się rozpocząć. 

W poniedziałek o godzinie 8 rozpocznie się kolejna rejestracja dla pozostałej grupy nauczycieli i nauczycieli akademickich - mówił minister Przemysław Czarnek. - To efekt odpowiedzialności dyrektorów szkół, którzy w zdecydowanej większości chcą się zaszczepić.

Obecnie trwało też powtórne testowanie nauczycieli klas I do III: z 19 tysięcy osób u 2% wykryto koronawirusa.

- Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecne restrykcje do końca lutego jeśli chodzi o tryb nauki - dodał Czarnek.  - Będziemy analizować różne czynniki i w oparciu o nie podejmiemy kolejne decyzje. Zachęcam uczniów klas starszych do korzystania z konsultacji w szkołach. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 min temu
dzisiaj, 50 min temu
dzisiaj, 2 godz temu
środa, 14.4.2021 12:51
wtorek, 13.4.2021 18:23
wtorek, 13.4.2021 12:11
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D