Kaja zmarła w wyniku tragicznego wypadku. Jej mama ruszyła na pomoc innej chorej kobiecie

środa, 19.8.2020 08:58 6271 0

Los 21-letniej Kai, mieszkanki Jaworzyny Śląskiej, poruszył serca wielu mieszkańców powiatu świdnickiego. Młoda kobieta brała udział w poważnym wypadku drogowym, w wyniku którego doznała rozległych obrażeń i była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Pomimo wysiłków lekarzy zmarła pod koniec grudnia ubiegłego roku. Teraz jej mama bierze udział w pieszej wyprawie, i razem z pozostałymi dwoma uczestniczkami zbiera środki na rehabilitację dla 35-letniej Aleksandry.

8 sierpnia trzy podróżniczki: Renata Prędecka (mieszkanka Jaworzyny Śl., i mama Kai), Agata Gorączko i Katarzyna Kujawa wyruszyły na beskidzki szlak, gdzie będą miały do pokonania ponad 500 km. Wyprawa koordynowana jest przez wrocławską fundację "Idziemy dla...".

- Ola jest weterynarzem, takim z powołania. Ma 35 lat. Jej życie odmieniło się całkowicie 15 marca 2019 roku, kiedy prowadzone przez nią auto uderzyło w drzewa w lesie. Doznała ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Ola przez miesiąc walczyła o życie i przywrócenie funkcji życiowych na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Jeleniej Górze.  Na chwilę obecną Ola wciąż potrzebuje całodobowej opieki i intensywnej rehabilitacji. Mamy całą listę tego co jest jej potrzebne ale póki co zbieramy na auto, które będzie posiadało platformę umożliwiającą wjazd wózka elektrycznegoUłatwi to dojazdy na turnusy rehabiliacyjne odbywające się w różnych miejscach w Polsce. Jeżeli koszt zakupu auta dostosowanego do potrzeb Oli wyniesie mniej niż 100 tyś. reszta funduszy zostanie przeznaczona na zakup elektrycznego wózka, którym Ola będzie mogła samodzielnie sterować - czytamy w opisie zbiórki.

Wcześniej rodzice Kai pieniądze, które pozostały ze zbiórki na rzecz ich córki, przekazali dwójce potrzebujących dzieci.

Kaja zmarła w wyniku tragicznego wypadku. Jej bliscy pomagają innym chorym dzieciom

Więcej o całej wyprawie dowiecie się Państwo z portalu FACEBOOK.

Równolegle do wyprawy prowadzona jest zbiórka na rzecz Oli. Dobrowolne datki można wpłacać poprzez serwis fundacji siepomaga: TU

Dodaj komentarz

Komentarze (0)