Już w przyszłym roku pierwsze inwestycje w jaworzyńskiej strefie aktywności gospodarczej

poniedziałek, 22.11.2021 11:13 226 0

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku rozpoczną się pierwsze inwestycje w jaworzyńskiej strefie aktywności gospodarczej. Na 10 ha swoją działalność ulokuje pięciu przedsiębiorców. Obecnie trwają prace projektowe budowy zakładów - hal przedsiębiorców oraz operatorów sieci gazowniczych, elektrycznych.

Aktualna sytuacja inwestycyjna i projektowa jaworzyńskiej strefy aktywności gospodarczej  była tematem spotkania, do jakiego doszło we wtorek 16 listopada w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele gminy, inwestorzy, projektanci sieci. - Spotykamy się w celu koordynacji i wsparcia prac. Dotychczas na terenie podstrefy sprzedano 10 hektarów gruntów i mam nadzieję, że to dopiero początek. Plany są duże, wizualizacje inwestorów robią wrażenie. Te tereny w niedalekiej przyszłości mogą stać się kołem zamachowym rozwoju  gminy – mówił burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Trwają właśnie prace projektowe związane z budową sieci gazowej na terenie inwestycyjnym. Niestety, jest to złożony i długotrwały proces, który wymaga uzgodnień z przedstawicielami kolei w związku z tym, że przez teren podstrefy biegną tory kolejowe, ale też wzajemnej koordynacji i synchronizacji prac poszczególnych dostawców na wszelkich możliwych etapach. – Nawiązaliśmy kontakt i dołożymy starań, by dopiąć temat przyłączy do końca przyszłego roku. Jeśli cokolwiek będzie się opóźniać, czy na jakimś etapie wystąpią utrudnienia, dawajcie nam znać. Postaramy się wspólnie temu zaradzić. Wszystkim nam zależy na sprawnej realizacji tematu – tłumaczył Waldemar Skórski, koordynujący działania projektowe na terenach inwestycyjnych w gminie Jaworzyna Śląska.  

Zgodnie z zapowiedzią, w najbliższych miesiącach inwestycję rozpocznie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, która na zakupionej od gminy 4-hektarowej działce wybuduje halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ok. 5000 m2. Budowę zakładów w przyszłym roku planują także pozostali inwestorzy Fire Family - producent podpałek do grilla, France Auto Service Grzegorz Kostka z branży motoryzacyjnej, Wychowanek Sp. z o.o. – producent wiązarów dachowych oraz firma Efekt – prowadząca pralnię przemysłową w Tychach.  Jaworzyńska strefa aktywności to obszar inwestycyjny w Pasiecznej o powierzchni prawie 75 ha. Dotychczas pięciu inwestorów zakupiło tereny o powierzchni 10 ha za kwotę 5 milionów złotych. Strefa położona jest w bliskim sąsiedztwie linii kolejowych, drogi ekspresowej S3 oraz dróg wojewódzkiej i krajowej.

Źródło: jaworzyna.net

Dodaj komentarz

Komentarze (0)