Jedenastolatek z Borowa wicemistrzem Polski w kartingu halowym

wtorek, 10.5.2022 09:18 976 0

Pod koniec kwietnia na torze Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym PIKC 2022 (Polish Indoor Kart Championship). Na starcie do walki w trzech kategoriach stanęło 184 zawodników z całej Europy. Wśród nich dwunastoletni Przemek Kuliś z Borowa (gmina Dobromierz), broniący ubiegłorocznego tytułu w kategorii do lat 14.

Wyścigi eliminacyjne były bardzo wyrównane. Przemek cały czas plasował się w czołówce zawodów i po 5 wyścigach eliminacyjnych zajmował 3 miejsce. W kwalifikacjach do wyścigu finałowego nasz reprezentant zajął 2 miejsce przegrywając o zaledwie 0,020 sekundy. Wyścig finałowy przejechał taktycznie i w ogólnym rozrachunku punktowym zajął 3 miejsce na podium całej imprezy.

Sam zawodnik twierdzi, że przyjechał obronić tytuł, ale niestety taki jest sport. Nie zmienia to jednak faktu, że Przemek trzeci rok z rzędu należy do ścisłej czołówki polskiego i europejskiego kartingu.